Finaalijoukkueiden tiedottaminen

HÄPEÄ Wolverines. On suuri vääryys koko lajia kohtaan tuo teidän laiminlyöty tiedoitustoiminta !!! Koeta nyt sitten saada jotain uskottavuutta jefulle kun finaaliin yltänyt joukkue ei ole viitsinyt päivittää sivujaan pariin viikkoon. Ymmärrän, jos Roostersilla on motivaatiopula, mutta teidän osalta kyse on täydellisestä piittaamattomuudesta ja yleisön aliarvioimisesta. Ei pelejä täällä netissä voiteta, mutta mahdollisten uusien lajiharrastajien sydämiä kyllä !!
10211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

On tämä joo kummallista ympäristönsä aliarvioimista joukkueelta, jolla olisi kaikki mahdollisuudet ulosmitata menestyksensä juuri nyt.

Kurkista kuitenkin:

http://bambino12.wordpress.com/

Wolvojen DB Hennesy bloggaa ja kerää twitterin ja facebookin kautta kannatusta joukkueelleen. En ymmärrä miten tuyo muu osa joukkueesta ei tee mitään...

Äänestä

Olisit vain laittannut Wolverinesin tiedottaminen. Seinäjoen tiedottamisessahan ei ole mitään vikaa =)

Äänestä

Joo, on assjoki kertonut fanibussistansa. Älkää hätäilkö nörtit, kyllä seurat kertoo kun niillä on kerrottavaa.

Äänestä
  • Wolvoilla on tavoitteet niin korkealla, että ainoastaan mestaruus katsotaan raportoimisen arvoiseksi.

    Äänestä

  • 15+13 kirjoitti:

    Wolvoilla on tavoitteet niin korkealla, että ainoastaan mestaruus katsotaan raportoimisen arvoiseksi.

    Sehän toimii sitten samalla tavalla kuin Roostersilla. Ainoastaan voitto katsotana raportoimisen arvoiseksi, no hiljaista tosiana on ollutkin.

    Äänestä

Jos puhutaan finaalijoukkueiden viestinnästä kaikissa sarjoissa, niin kyllä täytyy sanoa, että Wolvot ja Kouvola veti pohjat.

Kouvolalla oli divarin finaalista tehty kattava raportti pelaajahaastatteluineen ja analyyseineen, mutta kun tuli turpaan finaalissa niin sitä ei noteerata millään tavalla.. Lindho.. Lindblo... vaimikälienytonkaan ilmeisesti otti aika kovasti ton häviön.

Wolvojen tiedottaminen läpi kauden on ollut kauheaa eikä tuo mestaruudestakaan tiedottaminen ollut mitään parasta. Huh huh.

Muut tämän kesän finaaliseurat, Seinäjoki, Vantaa ja jopa kakkosen Pori ja Sipoo toimivat paremmin näissä hommissa.

Äänestä
  • Pelottavaa että tuollainen Lindblom on viellä jopa ykkösen sarjapäällikkö. Ei ihme ettei liiton sivuilla ykkösen tilastot ole kohdillaan kun tuollaiset poropeukalot niitä sahaavat kohdilleen.

    Äänestä

Nyt kun jälkikäteen katsot finaali tiedottamista, niin olitko vain hieman hätäinen, Crocodiles julkaisi:

1. ottelutuloksen
2. otteluraportin joka kuuluu kotijoukkueen velvollisuuksiin¨
3. rekryn fanibussiin
4. ilmoituksen ottelun näkymisestä urho kanavalla

Wolverines julkaisi:
1. Otteluraportin joka olisi ollut Butcherssin vastuulla, ja samassa kritisoi siitä, että jos järjestetään miltein tuhansien ihmisten massatapahtua, ei silti keytä saamaan yhtä nauhaa nettiin vaikka näin on sovittu.
2. Wolverines julkaisi kolmen avainpelaajan haastattelut finaaliviikolla
3. loistavan wolverines pumpup videon
4. ja uutisoi viime hetken vahvistuksen

Kyllä nyt tämäkin valitettavasti meni wolvoille vähintään 4-2, saattaa jopa olla 5-1, koska tuolla krokejen sivulla kuvat on vieläkin vanhemmat

Äänestä
  • Joo oot oikeessa, nyt tilanne on ihan hyvä ja varsinkin näyttää hyvältä. Kuitenkin sivuille ilmestyi maininta mestaruudesta vasta 3-4 päivää ottelun jälkeen... ja noita mainitsemias kohtia on ilmestyny ripotellen sinne viikon aikana.. tähän kun lisätään kiinnostus kauden aikana sivujen päivittämiseen ni ei tosta oikeen puhtaita papereita voi saada.

    Äänestä

Loistavan pump up videon. Voi hevonperse semmosta paskaa, että saa hakea! Ai niin ja Vaahteramaljaan ei pidä kirjottaa ennakkoa, kuten meinasit, että crocojen se muka olisi pitänyt tehdä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kele...tana kirjoitti:

HÄPEÄ Wolverines. On suuri vääryys koko lajia kohtaan tuo teidän laiminlyöty tiedoitustoiminta !!! Koeta nyt sitten saada jotain uskottavuutta jefulle kun finaaliin yltänyt joukkue ei ole viitsinyt päivittää sivujaan pariin viikkoon. Ymmärrän, jos Roostersilla on motivaatiopula, mutta teidän osalta kyse on täydellisestä piittaamattomuudesta ja yleisön aliarvioimisesta. Ei pelejä täällä netissä voiteta, mutta mahdollisten uusien lajiharrastajien sydämiä kyllä !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu