Olin metsässä miinaharavoimassa, luulin löytäväni aarteen kun kone alkoi piipputtamaan kiven vierellä. Otin turvetta syrjään ja kokeilin piipparilla ja se piippas, kaivon sitä kiven reunaa ja mitään ei löytynyt. Siirsin sen perseen kokoisen kiven syrjään, se oli raskas, niin piippari vaikeni, sitten nostin piipparin sen kiven yli ja taas hälytti, se kivi antoi singnaalin joka puolelta.
Mitähän se kivi sisälsi ?
Olen myös pellolta löytänyt pieniä kivenmurikoita jotka antaa singnaalin.
En viitsinyt viedä sitä aarretta kotiin koska se painoi enempi kuin itse :)
Kivi
etsiväelluriina
4
156
Vastaukset
- taiteeiliia,elo
Kokeile magneetilla, ja lyö palanen irti sitten gsf.fi sivuilta etsimään osviittaa
- henrik721
tuhoa se kivi polttamalla heti siinä voi olla radioaktiviisuutta.
muotioon s ekivi- henrik721
rosswellin kiven olet löytäny
- riinaellu etsi
Joo poltin sen kiven, ei paukkunut vaan rätisi. Soitin myös rosvellin kännyyn ja kerroin ettei tarvitse olla huolissaan siitä kivestä enään .
Tuhka siitä kivestä laitoin uurnaan (hernekeittopurkkiin) ja upotin sen järven pohjaan.
Oletko tyytyväinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1018053- 1075657
- 2795003
- 494943
- 763727
- 542940
- 642667
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222508Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292442- 422358