Aion laskea housuihini

2 2=4
2165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Housuihin laskemista emme suosittele, ainakaan ylioppilaskirjoituksissa.

Jos nimittäin kirjoitusten aikana, tai papereita luovutettaessa ilmenee, että yo-kokelas on laskenut housuihinsa, on ylioppilastutkintolautakunnan tulkinta se, että housuihin laskeminen on tapahtunut jo ennen kirjoituksia. Kokelaan on tässä tilanteessa erittäin vaikea todistaa, että housuihin laskeminen on tapahtunut kirjoitusten aikana.

Seuraus tästä on se, että kokelaan suoritus hylätään.

Äänestä

et tajunnu vitsiä (:

aion laskea housuihini = aion pissata housuihini

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juha82222 kirjoitti:

2 2=4

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu