Olen saanut ennakkotietoja että jääkausijäkättäjät ovat päässeet suomi24 ilmastopalstan vahtimestaajiksi. Ja virkainnossa riittää vaikka muille jakaa.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Uo ieneti, miten mie piäsisin pieksemään alarmisteja jos heidän viestinsä
poistetaan.
Poistavat itse häpeissään kun huomaavat mitä "ovat päästäneet suustaan".
Niinhän tuo näyttää olevan, että ikävien tosiasioiden julkituonti aiheuttaa eräissä denialisteissa poistatusvimman. Enkä nyt tarkoita niitä pakkomielteisen Hohhelin ikuisia linkkilistoja, jotka sietävätkin mennä kadotukseen, vaan ihan asiaa.
Toivottavasti se "pakkomielteinen hohheli" näkee tuon viestisi! :-D
Stä poistatusvimmaa löytyy kyllä ihan alarmistipuoleltakin. Esimerkiksi Hohheli ja Jöns poistattavat asiallisia mutta omalle maailmankatsomukselleen uhaksi kokemiaan postauksia.
Virkaintoa näyttää tosiaan piisaavan. Minun viestejäni on viime aikoina poistettu tuon tuostakin.
Totuushan ei siitä muutu, vaikka poistetaankin.
Hiilidioksidi absorboi lämpösäteilyä.
Ja hiilidioksidin määrä ilmakehässä kasvaa...
Jääkautta pukkaa
Sveitsin Alpeilla uhkaa irrota valtava pala jäätikköä
http://www.hs.fi/ulkomaat/Sveitsin Alpeilla uhkaa irrota valtava pala jäätikköä/a1305546495235
Aivan sama ilmiö kuin etelämantereellakin. Jäätiikö ei voi kasvaa loputtomiin vaan se joskus murtuu pelkän painovoiman vaikutuksesta.
Alarmisti vaan molottaa sulamisesta.
Jos se ei irtoakkaan, onko se todiste ilmaston lämpenemisetä?
Ei, se on todiste jääkaudesta.