IPCC ei koostu tiedemiehistä vaan aktivisteista

Äskettäin on julkaistu kirja jossa selvitellään IPCC:n taustalla olevia henkilöitä.

IPCC:n huippuasiantuntijoina esiintyvät henkilöt eivät ole omien alojensa asiantuntijoita vaan aktivisteja lähinnä Greenpeace ja WWF ympyröistä.

Todelliset asiantuntijat taasen suljetaan täysin IPCC:n ulkopuolelle.

Tässä linkissä näyte kirjasta

http://www.amazon.com/Delinquent-Teenager-Mistaken-Climate-ebook/dp/B005UEVB8Q/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1318550369&sr=8-1
591
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Huoltsikalla puhuttiin että ovat homoja ja n**kereitä myös? Onko totta?

Äänestä

Suomessa senttään Petteri Taalas on FMI,n WWF johtaja.
Onneksi Suomi on niin pieni maa ettei tänne mahdu rajatonta määrää WWF
johtajia.
Tulikin mieleeni että tein oikeusministeriöön tutkimuspyynnön Petteri Taalaksen eturistiriidasta kun se rahastaa WWF green office tarroilla mm omaa laitostaan
eli maksaa itselleen.
Halloo. onko oikeusministeri vaihtunut.
Onko laki voimassa kun en ole saanut vastausta, vai onko taalas oikeusministeri.
Voin lankata naamani tarvittaessa että minut huomiodaan.

Äänestä
  • Sinä Sähkö,ym. Minä olen ja kulutan sun fyffes, ei tartte lankata naamaa. Teidät on nähty, jossain?

    Äänestä

Sen sijaan että Jöns/Vähäpaljo mölisee taas kuin apina, voisi hän lukea ja kommentoida lyhennelmää joka avautuu kirjan kantta klikkaamalla.

Siitä voi lukea ihan omin silmin millaista sakkia IPCC:ssä liikkuu ja millaisia kytkennät Greenpeaceen ja WWF:aan on.

Äänestä

No eikös se ole tuosa.
Lisäksi useita IPCC tutkijoita on vaikea kutsua tutkijoiksi, jollei sanaa teini
oteta käyttöön kuvaamaan sanaa tutkija.
Samoin greenpissin WWF tai maan ystävät jäsenyys oikeuttaa IPCC tutkijaksi.
Veturikuskin tutkinto on tosin ehtona johtotehtäviin.
Suomessa vastuullisiin alan tehyäviin vaaditaan että opiskelee elokuvatiedettä,
lisäksi rimaa on nostettu ja vaaditaan peräti elokuvatieteen maisterin tutkinto.

http://nofrakkingconsensus.com/2011/10/04/wwf-influence-at-the-highest-levels-of-the-ipcc/

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Vihermies1 kirjoitti:

Äskettäin on julkaistu kirja jossa selvitellään IPCC:n taustalla olevia henkilöitä.

IPCC:n huippuasiantuntijoina esiintyvät henkilöt eivät ole omien alojensa asiantuntijoita vaan aktivisteja lähinnä Greenpeace ja WWF ympyröistä.

Todelliset asiantuntijat taasen suljetaan täysin IPCC:n ulkopuolelle.

Tässä linkissä näyte kirjasta

http://www.amazon.com/Delinquent-Teenager-Mistaken-Climate-ebook/dp/B005UEVB8Q/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1318550369&sr=8-1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu