Onko sama asia naisen suhteen?

miehet vastatkaa

Kun mies ei löydä uutta kumppania edellisen seurustelun kariuduttua niin onko se merkki siitä että on katkera edellisestä suhteesta vai että peräti rakastaa exää?

10

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi ollakin, mutta voi olla aika monta muutakin syytä. Se nyt vaan yhdellä kestää 6kk päästä yli ja toisella 6v., eri syistä, ja vielä sittenkin kun on päästy menneen tasalle tai ylikin, niin voi olla että on muut asiat mielessä mihin keskittyy, voi olla että on myös löytänyt jonkin muun sisällön elämälleen, niin ettei suoranaisesti edes hae parisuhdetta tai ole haettavana parisuhdemielessä. Parisuhde on sen verran kimurantti kuvio, että monasti voi olla hetkellisesti mielekkäämpää keskittyä paremmin oman kyvykkyyden mahdollisuuksien rajoissa oleviin elämän sisältöihin, kuten vaikka työhön, harrastukseen, kavereihin.

    • Mistäs sitä koskaan tietää. Voi olla kiinni exäsään, katkeroitunut kaikille naisille, löytänyt muita virikkeitä, toipuminen kestää kauan, salasuhde jne...

    • En tiedä kertooko se, ettei mies "löydä" uutta kumppania, mitään vanhasta suhteesta. - Jos mies ei edes etsi; siinä voi olla jäänteitä menneestä, mutta jos mies etsii eikä silti löydä; no... eihän suhteita osteta apteekin hyllyltä, vai mitä.

    • //Mies//

      Tai sitten C.) mies "nauttii vapaudestaan" ja harrastaa satunnaisia suhteita?

    • Mitenniin ei 'löydä'?

      joku e.t.s.i.i.

      • jos palstalla on vapaita sinkkumiehiä ...

        U know :D


    • ............

      Ei vaan merkki siitä, että miehelle on riittävästi irtopillua tarjolla eikä parisuhde ole välttämätön tarvittavan saannin takaamiseksi.

    • Itse hiljattain pitkästä suhteesta eronneena vielä "toivun" vai mitä se lie. En ole katkera exälle enkä rakasta, siksi erokin pohjimmiltaan tuli.

      Nyt lähinnä kiinnostaa miten vakituinen pikkujouluvonkaaja aikoo käyttäytyä tulevissa pikkujouluissa. Menettikö kiiinnostuksensa kun olen vapaa vai tuplaako ponnistelunsa. Ensimmäinen vaihtoehto olisi helpompi meille kummallekin :O

    • jäätelötötterö

      ... ja toisilla miehillä unohtaminen ja uuden löytymiseen aamu klo 9:00 ilta 20:00 joten .... kuten minun miehelläni !!

    • zzy

      Ei tuleongelmaa,jossei jätäkaikkia naisiaan yhtäaikaa...jos silloinkaan

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      145
      3599
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      216
      2443
    3. IPCC romahtaa

      Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl
      Ilmastonmuutos
      70
      2431
    4. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      94
      2294
    5. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      9
      1773
    6. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      160
      1724
    7. Koulujen kesälomien siirto

      Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut
      Maailman menoa
      122
      1557
    8. Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta

      Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden
      Maailman menoa
      16
      1270
    9. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      126
      1131
    10. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      74
      1101
    Aihe