LIdlin lihapullat haisevat KUOLEMALTA!

Paskanhajua.

HK:n, Atrian ja ennenkaikkea LIDLIN eineslihapullat haisevat KALMALTA. Miksi lihapullat eli kanannahkapullat haisevat KUOLEMALTA? Kun avaat LIDLIN eineslihapullapaketin, joudut laittamaan sen parvekkeelle, koska haju on niin hirvittävä, että jääkaappiin laitettuna se SAASTUTTAA kaikki jääkaapissa olevat ruoat. HYISSAATANA! Turha väittää, että haju johtuu suojakaasusta! Paketeissa suojakaasuna on typpi, joka ON HAJUTONTA ja haihtuu pois heti paketin avaamisen jälkeen.

14

601

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gas o Matic
    • 114+1=115

      Ei ne oo Lidlin lihapullia, ne on teollisia lihapullia joita saa jokaisesta kaupasta suomessa, ei pelkästään Lidl myymälästä.

    • cfhdhdfhd

      Jos niissä lihapullissa lihaa on, se on otettu KUOLLEELTA eläimeltä. Että siinä syy.

      • Ei kai niissä

        lihaa ole?


      • 111,222

        Vaikka viestisi on jo ennen joulua 2011 kirjoitettu,vastaan silti. Ihmettelen, olisiko ollut parempi jos lihapullan liha olisi otettu ELÄVÄLTÄ eläimeltä?


      • oihiougt
        Ei kai niissä kirjoitti:

        lihaa ole?

        Kannattaa valita sellaisia lihapullia, joissa on lihaa. Lidlissäkin on myynnissä ruotsalaisia lihapullia, joiden lihapitoisuus on jossain 80 %.n paikkeilla. Ne suomalaiset lihattomat lihapullat kannattaa jättää hyllyyn.


      • ughloiyopöij
        111,222 kirjoitti:

        Vaikka viestisi on jo ennen joulua 2011 kirjoitettu,vastaan silti. Ihmettelen, olisiko ollut parempi jos lihapullan liha olisi otettu ELÄVÄLTÄ eläimeltä?

        Ehkä hajun osalta.


      • bncbjnnm
        oihiougt kirjoitti:

        Kannattaa valita sellaisia lihapullia, joissa on lihaa. Lidlissäkin on myynnissä ruotsalaisia lihapullia, joiden lihapitoisuus on jossain 80 %.n paikkeilla. Ne suomalaiset lihattomat lihapullat kannattaa jättää hyllyyn.

        Noita lihasta tehtyjä ruotsalaisia lihapullia saa myös prismasta, oliko x tra..
        Ihan yhtä hyviä kuin lidlin ruotsalaiset, lieneekö sama valmistaja?
        Lidlissä asiointi on kyllä helppoa, kun sekunda-tuotteisiin on laitettu varoitukseksi siniristilippu.


      • äi-ty-li

        Yleensä liha otetaan kuolleesta eläimestä, eläväkö pitäisi pilkkoa?


    • sauna siinailla

      Luulen että et tiedä miltä kuolema haisee. Minä tiedän.
      Miksi ostat niitä pullia jos ne on niin pahoja, kukaan ei pakota siihen.
      Taas vaan yksi nariseva stupido.
      Ruumiinavauksessa näkee aika tarkkaan vatsalaukun sisällön,
      revippä siitä ja lopeta valitus.

      • Paskanhajua.

        Bosnian sodassa palkkasoturina opin tietämään, miltä haisee kuolema. Et ole kokenut mitään, olet vain YK-sotilas.


    • organic
    • manalanportit

      Jostain syystä repesin tolle otsikolle :D

      • Huolestuttavaa

        Repesit... Toivottavasti suolet eivät valuneet ulos repeämästä, koska suolet haisevat lihapullalta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      251
      4535
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      127
      2971
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2742
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1710
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1553
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1451
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1304
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1216
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      204
      1083
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1075
    Aihe