Tilannehan on sellainen että miesten on tehtävä aloitteita saadakseen naissseuraa tai muuten jää takuuvarmasti ilman , kun taas naisten ei tarvitse muuta kun odottaa kiinnostavaa miestä ja blokata ei kiinnostavat tyypit pois.
Teetkö lainkaan aloitteita ja minkälainen olisi oltava hyvä ja asiallinen aloite?
Teetkö aloitteita?
13
140
Vastaukset
- ATM:lle jämät
En tee, koska nainen on 99% todennäköisyydellä käytetty huora.
- ....
Naisten voitto.
- nöösi_poika
Teen aloitteita, jotka johtavat tosin pakkeihin!
Aloitteita eli pakkeja on tälle vuodelle kirjattuna yli 5 kpl. Yksikään aloite ei siis johtanut kuin pakkeihin.
P.S. Kaikki aloitteet on tehty selvänä, ns. päiväsaikaan. Ei mitään humalassa yösekoiluna, jolloin onnistumisprosentti varmaan onkin pieni. Vai onko se sittenkin juuri toisinpäin?Jos nykyisellä tyylilläsi tulee jatkuvasti lunta tupaan, niin kannattaisi varmaan sitten kokeilla jotain muuta vaihtoehtoa. Ainakin minä olen löytänyt suurimman osan heiloistani baarista ja kännissä. Ja aivan turha väittää, etteikö sieltä muutakin löytyisi kuin yhdenillansuhteita.
- Eikö Naiset
Halua olla Miesten kanssa kun eivät tee alotteita?
- No ei tosiaan
Eivät, nainen pitää aina juottaa tolkuttomaan humalaan ja lahjoa, kiristää tai uhkailla, ennenkuin se suostuu antamaan. Katso vaikka miten panomiehet lähtevät baareista, ämmät on kunnolla tillintallin ja raahataan puoliväkisin kämpille pantaviksi.
- Tarkoitin
No ei tosiaan kirjoitti:
Eivät, nainen pitää aina juottaa tolkuttomaan humalaan ja lahjoa, kiristää tai uhkailla, ennenkuin se suostuu antamaan. Katso vaikka miten panomiehet lähtevät baareista, ämmät on kunnolla tillintallin ja raahataan puoliväkisin kämpille pantaviksi.
Kylläkin suhdetta enkä mitään panemista.
- ghjghjghjghj
En tee aloitteita koska en halua antaa naiselle siitä tulevaa vallan tunnetta.
Yleensä jos satun tekemisiin naisen kanssa se on sellaista tunnustelevaa juttelua ja jos kiinnostus on molemmin puoleista niin sitten on.
Mutta se että menisin tuntemattoman naisen juttusille baarissa iskemään häntä, niin ei...Minä olen aina kuvitellut, että se aloite tehdään tunnustelevalla juttelulla, josta selviää molemminpuolinen kiinnostus. Onko tässä joku ristiriita?
- .....
Ratikkakuski kirjoitti:
Minä olen aina kuvitellut, että se aloite tehdään tunnustelevalla juttelulla, josta selviää molemminpuolinen kiinnostus. Onko tässä joku ristiriita?
Ei ristiriitaa, ainoastaan yllä olevan kommentoijan kokemattomuus.
- Komea mies
Minulle naiset tekee usein alotteita.
- jblawz
Kyllä teen joskus aloitteita. En käy baareissa joten teen niitä ihan arkitilanteissa. En tee enää yhtä paljon kuin ennen. Olen kyllästynyt siihen, koska yleensä nainen on aina joko varattu tai joku vihainen sekopää joka suuttuu jos häntä lähestyy.
Enpä juuri itse tee yhtään aloitteita... vaikka varmaan pitäis tehdä erään kohdalla joka on katsellut ja käyttäytynyt jännällä tavalla mua kohtaan aika pitkään, eilen viimeksi totesin asian.
Mut tuosta ettei naiset tee aloitteita, niin oot kyllä ap pahasti väärässä... ainakin mun kokemukset osoittavat tuon tiedon erittäin valheelliseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit595581KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2013658Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182448Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222385Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91288Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT671088- 1021069
- 891061
Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181042Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79975