Tottahan se on ,että nykylapset valittaa ,että kouluruoka on paskanmakuista.
Mutta siinä on myös kääntöpuoli , koulunruoka siis ainakaan meidän ei ole terveellistä.Hurjasti lisäaineita ja säilöntäaineita.
Koulun ruuat tilataan valmisruokatehtailijoilta.
Ja vaikka lapset käyvät mäkkärissä mättäämässä viis kertaa kouluruuan(turhien lisäaineiden) eestä niin miksi lasten lisäaineiden ja säilöntäaineiden saantia täytyy tehostaa kouluruualla?
Nykyään kehotetaan vähentää lisäaineiden ja säilöntäaineiden käyttöä.
Ja, kyllä minä söisin kouluruokaa ,jos siinä ei olisi niin paljon lisäaineita.
Joudun raahaamaan kouluun omat eväät.
En siis syö kouluruokaa ,koska se maistuu "paskalta".
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/kouluruoka-saattaa-olla-joissain-kunnissa-rikollisen-huonoa/art-1288336696349.html
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/kouluruoka-saattaa-olla-joissain-kunnissa-rikollisen-huonoa/art-1288336696349.html
Kouluruuasta
tgygfhjfyhjyhfjftgj
3
196
Vastaukset
- ano ja buli
Kouluruokailun voisi lopettaa kokonaan, niin paskan ahtaaminen mukuloihin loppuisi kertaheitolla. Kotoa mukaan terveelliset ja maukkaat eväät ja samalla kunnat säästävät, kun ei enää tarvita henkilökuntaa kantamaan paskaruokaa biojäteastioihin.
- syön mitä saan
Kenellä olisi sitte varaa tehdä lisäaineetonta luomu- yms. juppiruokaa joka 'ei maistu paskalle'? Varmaan yksinhuoltajilla.
- timonen.
Mutta on se hyvä että nykypennut tietää miltä paska maistuu.
Meillä annettiin koulussa ihan pelkkää ruokaa.
Ei tarvinnut pöntöstä onkia pökäleitä makuvertailuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713458
Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811459Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251229- 1581202
Pitääkö penkeillä hypätä Martina?
Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit192978- 35961
Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut16923Kuinka kauan
Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?57822Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä
Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk85751- 62735