Ennätyslämmin Joulu!

29212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Joulu on ennätyslämmin alarmisteille.

Mitä muuta?

Äänestä
  • Nyt olis aika, v.tut mitään apuva, kun mitä teen hankkimillani tiedoilla?
    Laitankone "miljoonalaatikkooni".

    Kun mua syytetään numerologiasta ja sun muusta, kun luen ja jaottelen kadonneet emailit niinkuin haluan.

    Eikö tuo liene sama että homma tapahtuu steganografisesti, mutta kukaan ei tunnu ymmärtävän.

    Paskapuhetta kaikki!!!!!!!!!

    Äänestä

Muutama talvi sitten ajelin prätkällä sulilla teillä tammikuussa eteläsuomessa.
Mikä on ongelma?

Äänestä

Vuonna 2006 tehtiin joulukuun lämpötilaennätyksiä, ja nyt voidaan tehdä uusia. Miten paljon uusia lämpötilaennätyksiä pitää tehdä denialistille, jotta hän uskoo, että ilmasto on lämpenemässä?

Äänestä
  • Vastaus: Denialistin mielipidettä ei voi kääntää. Lämpöennätykset eivät vaikuta mitenkään. Denialismi ei ympäristöään eikä lähteitä seuraa, vaan uskoo orjallisesti HadCrutia vaikka se väittäisi, että uusi jääkausi olisi eilen alkanut....
    Tottapuhuen deniili uskoo orjallisesti joka jampan blogia jos se väittää että ilmastonmuutos ei ole totta.

    Äänestä

Kauheata. Alarmistihirviöt mainostavat säätä.

Miten alas voitte vajota?

Äänestä

Kyllä on ilmastonviilenemishörhöillä nyt vaikeata. Sääliksi käy.

Äänestä

Nyt ennustetaan jo 8 , koko ajan nousee lämpötila.

Äänestä

Hetkinen, olenko ilmastonviilenemishörhö?

Tarkoititko minua?

Äänestä

No, missä on vastaus?

Äänestä

Taalas ennusti merenpinnan nousseen 6 metriä, ei vieläkään lainehdi parketilla.
Lisäksi Taalas FMI,n edustajana esitti Suomen virallisen kannan, eli olemme tuhon omat, jollemme usko WWF,ään.

Edelleenkin odotan oikeusministeriöltä vastausta tutkintapyyntööni Petteri Taalaksen esteellisyyteen virkaansa, ym.

Laki sanoo että vastaus on tultava, mutta se on kaksi vuotta myöhässä.
Sinäkin Räsäsakka, voisit noudattaa lakia, ja vastata kysymykseeni.

Äänestä

Huh huh, Helsingissä 24.12.-31.12. välisen ajan keskilämpötila tulee olemaan yli 3 astetta! Siis aivan käsittämätöntä! Ei tule talvea tänä "talvena" paremminkin voisi sanoa että on puolen vuoden mittainen syksy ja sitten tulee jo kevät.

Äänestä

No jos olet sitä mieltä, että maailma lämpenee, niin pidä ihmeessä siitä kiinni.

Apua! Tuo on joku hullu joka haluaa kaiken tulvivan yli.

Mitä siis haluat? Totta vai valetta? Oma valintasi.

Äänestä

Se on alarmistien propagandaa.

Ei sen kummempaa.

Jos tarvitset kunnon neuvoja, saat ne minulta.

Hei, olen vain miljonääri - ja poikkeuksellisen rehellinen sellainen.

Nauttikaa olemassaolostani.

Äänestä

Illyax,

sano mulle, miksi ExxonMobil, Lukoil ja muut ei ennusta pidemmälle kuin vuoteen 2045?

Äänestä
  • 1900-luvun loppupuolella maailma ei muuttunut niin nopeasti. Ei ollut twitteriä eikä Facebookia. Aika tuntui pidemmältä.

    Nyt, kun filosofeillakin on omat tweetit, on pakko tehdä varauksia pidemmälle tulevaisuuteen.

    Siksi myös öljynjalostusteollisuus on tehnyt poikkeuksen, normaalisti hyödynnettävät varat ulottuvatkin nyt julkisesti myönnettyä aika paljon pitemmälle..

    Eivätkä ne lopu siihen.

    Lisää kysymyksiä?

    Äänestä

Et vastaa mihinkään kysymyksiin!

Äänestä

Skarppi huomio. Mutta kenenkään tällä palstalla ei tarvitse huolehtia siitä.

Äänestä

Siinä on teille Illua. Se on ehkä maailman ärsyttävin tyyppi.

Äänestä

Nyt kun on joulun aika, niin voisit nasumakkara kertoa Sähkikselle anonymiteetin alkeet. Miten IP-osoite on jatkuva mysteeri Suomi24-sheriffeille. Sitten voisit kertoa, mitä olemme kaivaneet esiin Climategate 2.0-meileistä. Sähkiksellä on sun puhelinnumero, puhukaa keskenänne.

Ei taida olla paljon, mitä en tiedä. Jos on, niin pankaa palstalle.

https://www.youtube.com/watch?v=TS9_ipu9GKw

Äänestä

Alarmistit ovat aivan otettuja, kun kaiken huipulla on viesti ennätyslämpimästä joulusta.

Miksi olen antanut tämän olla niin?

Sehän ei ole sattumaa, mutta miksi haluaisin pitää yllä mokomaa väärennöstä?

Minullakin on heikko kohtani.

Epäilemättä tästä huvista kaikki joutuvat maksamaan.

Se on kai se joulun kirous?

Äänestä

SuperlämminennätysJoulu pilaa denialistin Joulun.

- Oli Superlämmin kevät
- Oli Superlämmin kesä
- Oli Superlämmin syksy
- Ja vielä pisteenä i:n päälle SUPERLÄMMIN JOULU

TÄMÄ VUOSI TULEE OLEMAAN MITTAUSHISTORIAN LÄMPIMIN VUOSI

ELI ENNÄTYSLÄMMIN VUOSI

Äänestä

  • Parina viime talvena kun meillä oli poikkeuksellisen kylmää jotkut väitti, että se todistaa ilmastomuutoksen pysähtyneen. Silloin alarmistit linkittivät globaaleja tilastoja ja sanoivat, että suomen osuus globaalissa ilmastossa on mitättömän pieni, pelkkää marjan poimintaa vedota suomen säihin. No nyt tilanne on kääntynyt päälaelleen, meillä on ollut poikkeuksellisen lämmin vuosi, globaalisti taasen viileä, ja nyt kyllä suomen sää kelpaa edustamaan globaalia ilmastoa. Onpa tieteellistä ja johdonmukaista keskustelua.

    Äänestä

Kylla, kuumaa on!

Äänestä

Hyvää joulua. Tässä joulun säätietoja vuosien varrella: http://ilmatieteenlaitos.fi/joulunaika

2006 oli erityisen lauha joulu. 2010 oli viimeksi ennätyksellisen kylmä joulu. Nyt on taas tosi lauhaa. Näin se ilmastonmuutos näkyy.

Vuonna 2006 saavutettiin 8 c lämpötila. Katsotaan, tuleeko nyt lämpimin joulu sitten vuoden 2006, vai peräti vieläkin lämpimämpi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


hohhoijaa kirjoitti:

Näin se ilmastonmuutos näkyy jo.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011122314996661_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu