Olen lähdössä ulkomaille(välimeren ilmasto) ja siellä sää on korkeimmillaan n. 10 -15 asteen paikkeilla. Alimmillaan joku astetta.
Nyt mietinkin, että miten tulisi pukeutua?
eli millasia vaatteita? Voiko esim. korkkareita käyttää mitkä ei ole siis vaan nilkkurit?
pukeutuminen 10-15 asteeseen
kdkdkdk
3
9259
Vastaukset
- ggs3336363
Mitenkä onnistut kotimaassa elokuussa sitten jos noin avuton olet?
- joojoooooo
siis kun en muista miten pukeuduin : DDD ihan hyvin varmaan olen selviytynyt..
- nimimerkki.
Pukeudut niin kuin nyt Suomessa. Ulkona on 10 astetta lämmintä --- ei villahousuja mukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291323
- 100841
- 75650
- 50567
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11481ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40454Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m150422Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30397Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372- 25368