Tietäisinpä tuon, milloin uskaltaa ajella naapurikyliin sukulaisiin pienten lasteni kanssa...
Kuinka kauan velivenäläiset täälä vielä pyörii?
5
119
Vastaukset
- 10+15
Samaa mietin
- #¤00((#¤%
Eilen napapiirin pohjoispuolella tuli auto vastaan ja ajeli keskellä tietä , siis renkaat minun kaistalla , piti tehdä äkkiä väistämisliike olisi ollut muuten keulat rytyssä. No en kerinnyt rekkareita katsoa .Oliko sitten venäläinen , norjalainen vaiko suomalainen ?
Sitten kerron vielä, että eskelispiilaan en uskaltaisi nousta ,ajelevat kauheaa vahtia, ohittelevat missä sattuu . Eikö niidenkin pitäisi noudattaa nopeus rajoituksia.
Monesti pitänyt painaa jarrua, kun olen pelännyt et kerkeääkö se ohi ja tulee sieltä joku vastaan.- Raja kiinni!
Aika yleistä vissiin venäläisillä tuo vastaantulijan puolella ajelu. Eikös telkkarissa kin ollu juttua venäläisestä joka ajeli keskellä tietä ja vastaantullut yritti väistää mutta keulat osuivat kuitenkin kulmista toisiinsa. Vastaantullut suomalainen kuoli, mutta onnettomuuden aiheuttanut sontahousu venäläinen säilyi hengissä maasturissaan. Oli vain todennut jälkeenpäin "törmäyksemme oli kohtalon määräämä, hän kuoli kohtalon takia", eli hullujen huoneelle joutava yksilö tämä kun ei edes käsitä itse aiheuttaneensa kuolonkolarin.
- huh!!!
Kauhulla saa ajatella, viisumin vapausta! Huh!
- 4+6
Ne ei ees ite sitä käsitä että ne ajelee päin helev....
Oli ne tuola sallassa ajaneet rattoriin jossa oli lumilinko ko oli vastaan tullu
Tottahan nyt pikkuhiljaa pitäs alkaa tajuamaan että mikä on hommannimi ja missä vika!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1241984Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331910Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101804Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561470Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341394Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5231091Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50978Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115920Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347889