Ilmatieteen laitoksen nykyilmasto

Ilmatieteen laitoksen nykyilmasto ja ilmastotilastot perustuu yksinomaan lyhytaikaisiin säätilastoihin. :)

http://ilmatieteenlaitos.fi/ilmasto
456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä ne perustuu WWF mantroihin ja Petteri Taalakseen näkemykseen ihmiskuntaa uhkaavasta tuhosta.
Tämä asiahan on selvä, koska kukaan ei Köpiksessä allekirjoittanut sitovaa ilmastosopimusta, joka oli ehtona että pelastuisimme.

http://www.hs.fi/paakirjoitus/artikkeli/Ilmaston lämpeneminen voi uhata ihmisen olemassaoloa/1135244610516

Äänestä
  • Kyllä tässä Petteri Taalas aika tyhjentävästi kertoi, että ihmiskunta tuhoutuminen alkaa vuosisadan loppuun mennessä ja ihmisen elinmahdollisuudet ovat kriittisessä tilassa JOS MITÄÄN EI TEHDÄ , ja kuten kaikki tietää KAIKKI MERKKITTÄVÄT MAAT OVAT VETÄYTYNEET ILMASTOSOPIMUKSISTA, eli tuho on väistämätön Taalaksen mukaan.

    Mitä tässä enää rypistelemään kun tuho tulee kumminkin? mitä järkeä viettää loppuaika fasistihallituksen alaisena. Kuolemaantuomituilla on oikeus viimeiseen ateriaan eli kunnon pihviin tai Big Mac ateriaan,

    Äänestä

  • amisfyysikko 3 kirjoitti:

    Kyllä tässä Petteri Taalas aika tyhjentävästi kertoi, että ihmiskunta tuhoutuminen alkaa vuosisadan loppuun mennessä ja ihmisen elinmahdollisuudet ovat kriittisessä tilassa JOS MITÄÄN EI TEHDÄ , ja kuten kaikki tietää KAIKKI MERKKITTÄVÄT MAAT OVAT VETÄYTYNEET ILMASTOSOPIMUKSISTA, eli tuho on väistämätön Taalaksen mukaan.

    Mitä tässä enää rypistelemään kun tuho tulee kumminkin? mitä järkeä viettää loppuaika fasistihallituksen alaisena. Kuolemaantuomituilla on oikeus viimeiseen ateriaan eli kunnon pihviin tai Big Mac ateriaan,

    EI se sentään muutamasta vuodesta kiinni ole, muta vuoteen 2050 mennessä olisi syytä asioiden konkretisoitua, aivan eri tavalla kuin nyt. Aikaa ei siis mahdottomuuksiin ole.

    No, sota se aiemmin on ollut se, mikä sitten taas löyhentää näitä ylikansoittumiseen liittyviä ongelmia....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................... kirjoitti:

Ilmatieteen laitoksen nykyilmasto ja ilmastotilastot perustuu yksinomaan lyhytaikaisiin säätilastoihin. :)

http://ilmatieteenlaitos.fi/ilmasto

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu