popparit...ideoita?

mä halusin ihan vaan kokeilla poppareihin jotain uutta ku ei jaksa aina niitä saman makusia syödä ja ajattelin että oisko jollain jotain hyviä ideoita esim. mausteita mitä pistää niihin ??? ja miten tai pystyykö ees ite tehä semmosia voin makuisia poppareita ? :)
5261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Paprikajauhetta voit itse lisätä ainakin, tai samoja mausteita varmaankin mitä jossain grilli-sipseissä on.

Mikropopcorn -pussiin voi lisätä ja sitten puistelet pussia.

Äänestä

suklaata

Äänestä

Curry, paprika, suola, öljy, taco-mauste ja grillimaustetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokuvaa'''''' kirjoitti:

mä halusin ihan vaan kokeilla poppareihin jotain uutta ku ei jaksa aina niitä saman makusia syödä ja ajattelin että oisko jollain jotain hyviä ideoita esim. mausteita mitä pistää niihin ??? ja miten tai pystyykö ees ite tehä semmosia voin makuisia poppareita ? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu