Sanomalehti Koillis-Lapin päätoimittajalle

Tänään tulevat maksulliset lehdet varhaiskantoalueelle olivat jääneet Rovaniemelle ja lehdet tulevat jakoon vasta huomenna. Ihmettelen, minkä vuoksi lehtiä ei voitu jakaa jo tänään, koska virhe huomattiin jo varhain aamulla. Lehdet olisivat voineet tulla vaikka linja-autossa, josta omat jakajat olisivat voineet jakaa edelleen. Lehtiä ei liene paljon, koska kyseessä on maksulliset lehdet.
4270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Lehdessä oli tänään 2.2. selvitys,miksi lehti oli myöhässä. Syy oli Itellan. Mielestäni se ei
voi olla lopullinen syy. Päätoimittaja olisi voinut käydä hakemassa itse lehdet Rovaniemeltä ja antaa tehtäväksi jakajilleen toimittaa lehdet samana päivänä maksaville asiakkailleen.Pitää toimia asiakaslähtöisesti ja pyytää edes anteeksi tapahtumaa.
Virheitä sattuu, mutta pitää osata pyytää myös anteeksi.

Äänestä
  • Niinpä. Noita tilaajia ei varmaankaan monta sataa enään ole. Paikallinen taksimies olisi homman hoitanut aika nopsasti.

    Äänestä

Kohtuutonta arvostelua taas kerran. Mikä ihme meitä vaivaa, kun aina pitää olla ilkeä ja kateellinen. Onkohan täällä palstalla muita kuin kaheleita? Oon sitä mieltä, että vain nimellä vois esiintyä näillä palstoilla. Ja ehkä tulee se hetki, kun leaks paljastaa nimimerkkien takana kirjoittavat. Se hetki tulee vielä!

Äänestä
  • Tuki turpas harvahammas! Joku urpo maksaa vielä lehtesi maaanantainumerosta useita kymppejä eikä saa läpyskästä edes käypää varjoa kun aurinko paistaa läpi.
    Vai vielä kateellinen tämmöisille oman pesän paskojille

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lehteen kyllästynyt kirjoitti:

Tänään tulevat maksulliset lehdet varhaiskantoalueelle olivat jääneet Rovaniemelle ja lehdet tulevat jakoon vasta huomenna. Ihmettelen, minkä vuoksi lehtiä ei voitu jakaa jo tänään, koska virhe huomattiin jo varhain aamulla. Lehdet olisivat voineet tulla vaikka linja-autossa, josta omat jakajat olisivat voineet jakaa edelleen. Lehtiä ei liene paljon, koska kyseessä on maksulliset lehdet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu