Jääkausi lyhenee kuin pyy jääkauden edellä

472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

AGW on todistettu, Hallelujaa!

Äänestä
  • Ilosi oli ennenaikaista http://www.hs.fi/kotimaa/Pakkanen vain kiristyy kylmin ilmamassa vasta tulossa /a1305554709932

    "Kaikkein kylmin ilmamassa on oikeastaan vasta tulossa. Uskon, että viikonlopun aikana joissain paikoissa nelosellakin alkavia pakkaslukemia tulee", sanoo päivystävä meteorologi Ari-Juhani Punkka.

    Äänestä

Itä-Euroopassa monen kodittoman spurgun jalka ehtii oieta, ennenkuin pakkaset siellä helpottavat. Eipä tarvtse niidenkään parkojen enää kylmyydestä kärsiä ja kuunnella hourimointia lämpenevistä talvista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


o.j.a kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/joko-talven-selka-taittuu-ensi-viikolla-lauhtuu---ja-kunnolla/art-1288446051331.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu