Jääkausi euroopassa

Britanniakin jäätynyt siniseksi, ja pahin on tekstin mukaan vielä edessä.

http://climaterealists.com/index.php?id=9087

Ja lapsemme eivät enään tule näkemään lunta, todistaa ilmastotiede,
jäästä puhumattakaan.

Jopa -40C pakkasia, tätä ei edes limatolokia pysty selittämään.
491
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jeff Masters raapusti asiasta jutun myös. Libyassa saatiin lunta.
http://www.wunderground.com/blog/JeffMasters/comment.html?entrynum=2030

Vuosi 1956 mainittiin. VIlasimpa, että millaista säätä silloin oli, kokonaisuudesta tulee jotenkin mieleen tänhetkiset sääolot, joskin globaali lämpötila tuolloin oli alhaisempi. Sen voi todeta, ettei tämä kuitenkaan ollut ainutlaatuinen hiilidioksidin aiheuttama sääkuvio, vaan vastaavia on ollut aiemminkin.
http://data.giss.nasa.gov/cgi-bin/gistemp/do_nmap.py?year_last=2011&month_last=12&sat=4&sst=1&type=anoms&mean_gen=02&year1=1956&year2=1956&base1=1900&base2=1980&radius=1200&pol=reg

Äänestä
  • No mutta?
    1940 luvullahan siellä paistettiin kanamunia panssarivaunun teräksen päällä,
    kun niin porotti.

    Siintä on uutisfilmiä olemassa.

    Nyt siellä ei paisteta kananmunia panssarivaunun päällä,
    kun kananpallit ei paistu lumessa.

    Äänestä

  • Sähköteurastaja kirjoitti:

    No mutta?
    1940 luvullahan siellä paistettiin kanamunia panssarivaunun teräksen päällä,
    kun niin porotti.

    Siintä on uutisfilmiä olemassa.

    Nyt siellä ei paisteta kananmunia panssarivaunun päällä,
    kun kananpallit ei paistu lumessa.

    Ja vuodenaika oli varmaan sama?
    Oletko oikeasti noin typerä, vai pitääkö sinun oikein heittäytyä.

    Ei säätila ole sama kuin globaali ilmasto. Tämä pakkasjakso selittyy helposti säätieteellä. Ääri-ilmiöt yleistyvät, kuten on ennustettu.

    Äänestä

Haluaisitko imbesilli käydä kertomassa tämän säätieteellisen selityksen etelä-europpalaislle? Siis, että kun ilmasto kylmenee niin se on ääri-ilmiö, joka lisääntyy.
Onko sinulla tiedossa globaalissa ilmastossa tällä hetkellä lämpenemistä? Tyhmyri kyselee onko toinen tyhmä. HEH HEH HEH

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sähköteurastaja kirjoitti:

Britanniakin jäätynyt siniseksi, ja pahin on tekstin mukaan vielä edessä.

http://climaterealists.com/index.php?id=9087

Ja lapsemme eivät enään tule näkemään lunta, todistaa ilmastotiede,
jäästä puhumattakaan.

Jopa -40C pakkasia, tätä ei edes limatolokia pysty selittämään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu