Naisten pierut haisee enemmän

pierumies

7

142

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tämä on vanha juttu, mutta artikkeli on perusteellinen.

      Muutamia poimintoja:

      -Tutkimusten mukaan naisten pieru haisee kuitenkin pahemmalta kuin miesten pieru. Se on todistettu niin hajuaistiin perustuvalla mittauksella kuin kaasuanalyysilla.

      -Nykyajan käytöstapoihin piereminen ei kuulu, ja pieru koetaan loukkaavaksi. Siihen voi päättyä niin seurustelu kuin työhaastatteluki

      Ihmiset ovat kyllä tosikkoja. Minun ystävänikin loukkaantuu, jos pieren kunnolla, kun hän selittää jotakin asiaa yksityiskohtaisesti. Siitä voi seurata jopa kymmenien minuuttien mykkäkoulu. Eikä hänen kotonaan saa piereskellä lainkaan, vaikka hän itse joskus päästää paukkuja. Hän on luonteltaan myös INTJ.

    • yök

      Myös naisen virtsa haisee pahemmalle. wc:ssä ihan kauhee löyhkä sen jälkeen, kun nainen on käyttänyt sitä.

      • En nyt sanoisi noin. Luulen kyllä että tiuettyinä kuukauden aikoina kusi haisee imelälle. Se on karmea lemu.
        Ja jostain syystä miesten vessat taas haisevat kissankuselta. Johtuu varmaan sekin hormooneista.


    • Jotain hyvää sentään

      Mutta naisen pimppa tuntuu paremmalle kuin miehen peppureikä.

    • No en minä valita hajuttomista pieruista muualla kuin ruokapöydässä.
      Miesten pierutkaan yleensä mitään hajuttomia kuitenkaan ole.

    • ...

      Riippuu tietysti siitä mitä on syönyt, sitähän ei tuossa hutkimuksessa otettu mitenkään huomioon. Jos halutaan tietää sukupuooen vaikutus johonkin, niin silloin pitää muut tekijät ottaa huomioon, ruokavalio tuossa nyt ainakin.

    • Wunder...

      Itse kyllä yleensä pieraisen silloin kun pierettää, mutta äänettömästi. julkisissa paikoissa joissa on vähintään 3 ihmistä lähempänä niin he eivät tiedä kuka se oli. HS:sän sivuilla ei sitten mainittu sitä että toisinaan pierun pidättämisestä seuraa vatsakipua.

      Mitä tulee sitten noihin hajuihin vessassa, jos jota kuta niin kovasti haittaa. Niin kotioloissa ratkaisu hajuihin vessassa on esimerkiksi wc huonetilan koosta riippuen 2-3 autoon tarkoitettua wunderbaumia. Julkisiin vessoihin ei ratkaisua ole.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      327
      3877
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      128
      3580
    3. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      5
      2282
    4. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      112
      1694
    5. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1608
    6. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1339
    7. Martina mukana erikoisjoukossa

      Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      141
      957
    8. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      101
      919
    9. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      855
    10. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      86
      771
    Aihe