Heimon kalan savusilakat

Ostin Heimon kala nimisen valmistajan savusilakoita ja kauhistuin niiden huonoa laatua.
Heimon kala on Rengossa oleva yhtiö

Olivat kovia ja mustuneita ja haisivat mädäntyneelle ja silakoiden sisältä valui haisevaa mustaa rapaa

Miten Spar- kauppa voi myydä paskaa ruokana ?
41666
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei liene Heimon kalan vika, jos Spar-kauppa pitää vanhentuneita tuotteita kaupan.

Äänestä

samanlaisia kokemuksia heimon lohesta. en ole sen koomin ostanut. Myrskylän savustamon tavara ollut aina priimaa.

Äänestä

Ja kun ostaa Tammelantorilta Ilpolta lämpöisen savukalan. Nam!

Äänestä

Yes! Ostin Siwasta Heimon savulohta, pahaa!!!
Mutta aion tehdä siitä silti keiton. Ei sitä muuten syödä voi....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


mätiä kirjoitti:

Ostin Heimon kala nimisen valmistajan savusilakoita ja kauhistuin niiden huonoa laatua.
Heimon kala on Rengossa oleva yhtiö

Olivat kovia ja mustuneita ja haisivat mädäntyneelle ja silakoiden sisältä valui haisevaa mustaa rapaa

Miten Spar- kauppa voi myydä paskaa ruokana ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu