Kysymys lapsettomille sinkkumiehille

nainen31v

Eikö lapsettomille, 30 sinkkumiehille kelpaa *vakavaan suhteeseen* nainen jolla on jo ennestään lapsi?

20

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moista joskus kokeilleena voin sanoa, että ainakin minä olen niin itsekäs paskiainen, etten osannut asettaa naisen lapsia kaikkien omien toiveideni edelle. Eihän minulla ollut mitään kokemusta lapsista, joten ei siitä sitten mitään tullut.

      • Ratikkakuski.

        Evoluution siunauksesta olenkin tuhkamuna.

        kjeh-kjeh!;-)


    • 35v.mies

      Ei kelpaa. toisen miehen toukkia ei huvita hyysätä. Omat lapset on eri asia.

    • Katso sellainen

      mies, jolla on jo lapsia(eronnut, leski tai jotain...) tai sellainen, joka haluaa niitä.

    • Niin?

      miksi miehen pitäisi olla lapseton kun itselläsikin niitä o?

    • sinkkuenkauan..

      Tietenkin kelpaa meillä paremmissa piireissä nainen jolla on lapsia, myös on koitettava välittää toisen miehen lapsista kuin olisivat omia lapsiaan vaikka ei olisikaan biologinen isä. Kun toista rakastaa aidosti välittää rakastaa ja kasvattaa toisen miehen lapsiakin aikuiseksi asti kun olisivat omia lapsiaan..

      • 9+0

        höpö höpö. toisen lapsia voi sietää mutta ei rakastaa kuin omiaan


      • sinkkuenkauan..
        9+0 kirjoitti:

        höpö höpö. toisen lapsia voi sietää mutta ei rakastaa kuin omiaan

        Sinun mielipiteesi EI minun.

        Kerrot varmaan miksi adoptio vanhemmat yksinhuoltaja tai perheet rakastaa ja kasvataa toisten ihmisten lapsia kun olisivat omiaan..


    • 31

      Miehenä vastaan näin: älä suotta edes vilkaise sellaisten sällien suuntaan, joille lapsesi on ongelma. He ovat joka tapauksessa kusipäitä ja olisivat sitä, vaikkei sinulla sitä lastakaan olisi.

    • Mitä mieltä lapsesi on uudesta äiskän miesystävästä tai ex-miehesi, kuuluuko hänkin kauppaan?

    • nainen.

      Kyllä kelpaa, jopa enemmän vientiä kun vauva tuli. Hedelmällisyyteni on ainakin taattu.

      • eimeeläpi

        hyvä yritys XD


    • täysin nolla

      Kelpaa vaikka ois kuus lasta. olen epätoivoinen sen suhteen et mulle kelpaa vaikka elefantti.

      • Mallit valmiina

        Jos naisella on mallit mukanaan - ei käy. Ex-ukosta voi tulla uudelle miehelle vaikka millainen ongelma. Tappelua ja kaikkea. Esimerkkejä on. Ei toisen pesään kannata lähteä elättämään.
        Lapsetkin - kuten täällä joku aivan oikein kysyi ja epäili - saattavat karsastaa uutta "isäkokelasta"-,. Pitää olla puhdas pöytä! Siitä voidaan aloittaa.


    • ........

      Eipä yhtään kiinnosta hyysätä toisen miehen äpäröitä.

      • sinkkuenkauan..

        Teidätkö mitä sana äpärä edes tarkoittaa?? äpärä on lapsi jonka on avioliiton ulkopuolella syntynnyt lapsi, on miehiä ja naisia joiden puolisot on saatannut kuolla ei kaikki lapset ole avioliiton ulkopuolella syntynneitä lapsia, et sillein sivistystä suomen kielen päivänä sinullekkin.

        Minä olen syntynnyt avioliitosta jos alat sitä utelemaan, en hyväksy irtosuhteita ja yhden yön juttuja ...olen saannut kristillisen kotikasvatuksen mihin ei yhden yön tarinat kuulu. Nyt ilta pesulle pisulle ja nukkumaan, aamulla työt kutsuvat ainakin minua..


      • ........
        sinkkuenkauan.. kirjoitti:

        Teidätkö mitä sana äpärä edes tarkoittaa?? äpärä on lapsi jonka on avioliiton ulkopuolella syntynnyt lapsi, on miehiä ja naisia joiden puolisot on saatannut kuolla ei kaikki lapset ole avioliiton ulkopuolella syntynneitä lapsia, et sillein sivistystä suomen kielen päivänä sinullekkin.

        Minä olen syntynnyt avioliitosta jos alat sitä utelemaan, en hyväksy irtosuhteita ja yhden yön juttuja ...olen saannut kristillisen kotikasvatuksen mihin ei yhden yön tarinat kuulu. Nyt ilta pesulle pisulle ja nukkumaan, aamulla työt kutsuvat ainakin minua..

        Aloittajan lapsi on melko varmasti jonkun rantapojun mulattiäpärä.


      • 1817
        ........ kirjoitti:

        Aloittajan lapsi on melko varmasti jonkun rantapojun mulattiäpärä.

        Jopa provoksi tällanen toisen lasten mollaaminen maailman ällöttävämpiä juttuja.. Tää siis tuolle typerykselle ketä niin kovin fiksusti leimasi aloittajan lapsia tuoden lopuksi esille vain oman iljettävyytensä..


    • Jos sulla on lapsi/lapsia, eikö sopivin olis mies, jolla on jo lapsia, ja ne olis aikuisia, pesästä lentäneitä lapsia? Kaksi hyvää puolta: on samanlaista elämänkokemusta ja ymmärrystä vanhempana olosta, mutta kun lapset eivät asu enää kotona, ei ole liikaa yhteen sovitettavia palasia, noissakin olis ihan riittävästi.

    • Kelpaa toki kun niitä on itselläkin. Ehkä lapsettomalle on korkeampi kynnys alkaa suhteeseen. Enempi on sovittelemista yhteiselossa silloin kun on lapsia kuviossa mukana, ja lasten ehdoilla kuitenkin eniten mennään. Siis kun lapset on vielä pieniä. Ei mahdotonta silti ollenkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      122
      4750
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      4
      3374
    3. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      126
      3180
    4. Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."

      Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss
      Suomalaiset julkkikset
      26
      2617
    5. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      70
      2322
    6. Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin

      Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy
      50 plus
      18
      1779
    7. Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1384
    8. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      117
      1245
    9. Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?

      Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut
      Elokuva
      9
      1233
    10. Jäit kiinni siitä

      että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky
      Ikävä
      4
      1098
    Aihe