Siis mä oon tämmönen kolmekymppinen maalivahti, en ees ylipainonen ja mä vihaan koko lajia, mut en vaan tiiä mikä ihme mua vetää hallille? On meiän jengissä pari muutakin joiden ilmeestä näkee samat ajatukset, siis joo on mulla muutakin elämää! Käyn ulkona säännöllisesti :) töissä, joo, en oo mikään bilehile, mut kavereitakin on, tosin sählyn kautta suurinosa (tavallaan tappio). Aina kun jossain ollaan niin aina pitää tästä "kuningaslajista" jauhaa..Eikö ketään kiinnosta vaik miten mun koiran vatsa on toiminu sen ripulin jälkeen? Nii noh nainenkin tossa vielä pyörii ;) vaik ei tosin tietenkään ton sählyn takia. Ei mulla kyl rahaakan oo, lainaa vaan. Johtuuko lajivalinnasta, kenties. Joo, mut siis tää lopettaminen. Kun siis tuun hallille ja mä kaivan ne vanhat likaset ja haisevat(naisen mielestä) kamat sieltä kassista. En edes tiedä niitten merkkiä, varmaan (LAST), mut kuitenkin aina ottaa päähän, lie se haju..Jep, sit rupeen pukemaan niitä kamoja ja sit tulee koppiin näitä ns.joukkuekavereita jotka vaan vinoilee toisilleen ja tottakai mulle. Mähän oon maalivahti. Aika kauan tätäkin roskaa on saanu kuulla, et maalivahdit outoja, just! Mut enhän mä siellä kuule mitään, eikä mun puheesta saa mitään selvää kun mulla on se kypärä päässä. Tästäkin yleensä vinoilee normaalisti semmonen kaveri jolla on itsellään otsapanta & hyppyritukka ellei sit se ilmaveivi jätkä, jota tekis mieli aina latasta! Sitäpaitsi mä tiedän pari muutakin maalivahtia ja ne on ihan kivoja! Toinen ei enään pysty pelaamaan ja toinen lopetti ajoissa. Auttakaa! Mitä mä voin tehä et tää sählyn kierre loppuis? Se joka ehdottaa et " rupee valmentaa" ni lähetän sille postitse mun veskan kamat!
Miten lopettaa sähly? Vitonenkin voi olla kakkonen.
MukkeliVekkuli
3
294
Vastaukset
- Maalivahti
Rupee valmentaa
- niin no se
vaihda joukkuetta...tollanen ois kamalaa
- Kendoooo
Ei oo tullu mieleen vaihtaa jengii tai jopa perustaa omaa jengii frendien kanssa? Voit rupee siihen kapteeniks ja valita "perustajafrendies" kanssa kaikki uuden jätkät.. Pieni try-outti vaan uusille jätkille ja mieluusti vaikka yhteinen ryyppyilta päälle. Eiköhän siinä nopeasti selviä kenen kanssa haluaa samassa jengissä pelata..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1545194Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv852753Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?871752Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91206- 49976
- 66912
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122893- 21893
Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75873Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23868