Brittien tuuliropellihourimointi laantumassa.

Sähköteurastaja

Britannia et tarvitse enempää merelle sijoitettuja tuulifarmeja, sanoi Brittien
energiaministeri Greg Barker sunnuntaina, ilmiselvä poikkeama entisen energiasihteerin Chris Huhnen kunnianhimoisesta energiastrategiasta.

Kaukana siitä että haluaisimme tuhansia lisää, itseasiassa suurin osa tuulivoimasta mitä tarvitsemme, on joko rakennettu, rakenteilla tai suunnitteilla.

http://www.shanghaidaily.com/article/article_xinhua.asp?id=64080

Nooh, suomi taas jälkijunassa, Tarasti esitti pöyristyttävän ehdotuksensa,
joka pöyristytti Demarien Krista Kiurua, mikä sai taas kymenlaakson
oman tuulirupelliteollisuuden kumiankan Häkämiehen pöyristymään
koska pyhää lehmää oli loukattu, eikä edes hallituspuolueilla ole konsensusta aiheesta, vaan pöyristyttävä näkemysero, mikä on lisäksi sanottu ääneen.

Siis Krista Kiuru esitti kritiikkiä Tarastin raporttiin, missä otettiin kantaa siihen miten suomeen saadaan rakennettua lisää tuulivoimaa, mutta Tarasti ei käsitellyt lainkaan olennaista kysymystä, miksi suomeen tarvitsisi rakentaa lisää tuulivoimaa.

Etenkin nyt kun muut maat ovat luopumassa tuulivoiman lisärakentamisesta, kun karmea totuus on paljastumassa ruusunpunaisten lasien läpi tehtyjen laskelmien takaa.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Torakan pieru

      Suomi tekee sen taas.

      Kun alkaa hävittämään tuuliropelleitaan, niin eiköhän Suomi osta "hyviä" ja varsinkin vähn käytettyjä ropelleja halvalla.

      Kuulemma taas säästyy paljon veronmaksajien rahaa.

      Idiootit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      108
      4876
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3972
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      213
      3886
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1364
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      171
      1361
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe