Nyt sitä saaa

Rooman Klubin Uusin Hupailu, siitä kuinka kaikki on jo myöhäistä nyt.

http://www.clubofrome.org/?p=4211
158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No se oli myöhäistä jo nuoruudessani 1970 luvulla.
Eikä silloinkaan tehty loppujenlopuksi mitään, muutamaa otsooni ja västöräjähdys alaarmia lukuunottamatta.

Toinen johti Montrealin sopimukseen, minkä seuraukset purkautuvat tänä vuonna, koska perustuivat väärannettyyn tieteeseen.

Niin ikävää kuin se onkin, se on näkemykseni!
Elkää ikinä kysykö minulta, mikä on totta, koska totuutta ei ole olemassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Teurastettu säihkis kirjoitti:

Rooman Klubin Uusin Hupailu, siitä kuinka kaikki on jo myöhäistä nyt.

http://www.clubofrome.org/?p=4211

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu