Teen päivittäin leipäkoneella leivän, mutta nyt
loppuivat Saksasta tuodut kurpitsansiemenet, jotka
tekevät leivästä niin ihanan! Saako niitä ostaa
Suomesta ja mistä löytyis? Ovatko arvokkaita?
kurpitsansiemen
koneleipä
4
509
Vastaukset
- Porkkana
Ainakin luontaistuotekaupoista löytyy sekä Sokoksista ja varmasti myös hyvin varustetuista elintarvikekaupoista. Helsingin Hakaniemen hallista saa myös erittäin tuoreita kurpitsansiemeniä.
- hmm.
Ainakin Punnitse ja säästä -ketjun liikkeistä saa kurpitsansiemeniä, eikä hinta muistaakseni ole kovin kallis. Ja siemeniä saa ostaa haluamansa määrän, myydään kilohinnalla.
- Kukaan muka osta
Mitä maksaa kurpitsansiemen Jyväskylän P&S:ssä ???
Sokkarilla 8€35snt. - pumpkin
Kurpitsansiemeniä saa melkein mistä tahansa ruokakaupasta, sieltä missä on pähkinöitä ja siemeniä. 400g pussi maksanee n. 4€.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1792688- 1642509
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182187Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612063Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31729"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591444Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2041420Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2251163Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931128Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701073