Peliseuraa Espoo/Helsinki - tehokas kunnonkohotus mielessä!

superhullu

Hei!

OMAT PELINI

Olen 32v sulkapalloon hurahtanut kaveri Espoon Leppävaarasta. Olen pelannut lapsena 'pihasulkista' vuosia päivittäin ja 2 vuotta sitten aloin pelaamaan uudestaan 1-3krt/vk ihan tosissani duuniporukalla. Hurahdin lajiin uudestaan! Koskaan en ole lajissa kilpaillut enkä ole siis kilpatasolla. Intoa on siis enemmän kun lahjakkuutta! :)

Sulkis on tällä hetkellä ainoa aerobinen liikunta jota jaksan harrrastaa ja pyrin pitämään kilot kurissa säännöllisillä omaan tasooni nähden kovatempoisilla peleillä 1-2 tuntia kerralla mielellään pari kertaa viikossa (toinen vaikka viikonloppuna ja toinen viikolla). Mikäli haluat myös kehittyä niin voisimme välillä pelailla myös tekniikka 'harjoituksia' pelikerran lopussa. Kaikki eivät tykkää harjoitella ja olen valmis myös pelkkiin erien pelailuun - sehän on hauskinta sulkapallossa! :)

16 vuoden punttisaliharjoittelu on vienyt veronsa notkeudesta, jota pyrin saamaan takaisin pikkuhiljaa venyttelemällä ja pelaamalla.

PELIKAVERI

Pelikaveriksi etsin aktiivista harrastajapelaajaa tai surkeaa kilpapelaajaa, joka haluaa kokea onnistumisen iloja kisojen ulkopuolella! ;)

Sulkapallo on parhaimmillaan mikäli pelitaso on lähes sama ja joka erässä on epäselvää kumpi voittaa. Etsin siis hyvin lähelle saman tasoista pelikaveria tai vähän itseäni parempaa, jonka kanssa pelaamisesta oppii. Ymmärrän hyvin, että itseäni liian paljon paremmat eivät jaksa pelata kanssani, sillä näin ei pääse itse kehittymään. Etsin siis pelaajaa joka on keskitasoa parempi harrastaja mies tai ei tosissaan kilpaileva nainen/juniori.

PELIPAIKKA

Pelipaikaksi preferoin Meilahdenliikuntakeskusta, sillä sinne on hyvät kulkuyhteydet autolla ja valoisat hyvät kentät. Myös muut hyvä tasoiset kentät Espoo-Helsinki akselilta sopivat, mutta asun leppävaarasta, joten olisi kiva päästä noin 30min hallille myös ruuhka-aikaan.

Mikäli koet, että olisin sinulle sopiva pelikaveri ja sopisit siihen mitä minä haen niin laita viestiä! Jään odottamaan mukavia pelikavereita!

0

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Stefu LOISTAVAA!

        Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
        Kotimaiset julkkisjuorut
        134
        1979
      2. Msisa on eronnut

        Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        29
        989
      3. Missä sinuun mies voisi

        näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
        Ikävä
        69
        868
      4. Venäläisiä keksintöjä?

        Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
        Maailman menoa
        261
        747
      5. Tiedän että on aika luovuttaa

        En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
        Ikävä
        65
        740
      6. Raviskalla tappo?

        Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
        Oulainen
        12
        718
      7. Katumuksesta

        Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
        Sinkut
        132
        683
      8. Sun mies on mun

        Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
        Ikävä
        80
        674
      9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

        Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
        Ikävä
        26
        662
      10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

        KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
        Maailman menoa
        207
        655
      Aihe