Hei!
OMAT PELINI
Olen 32v sulkapalloon hurahtanut kaveri Espoon Leppävaarasta. Olen pelannut lapsena 'pihasulkista' vuosia päivittäin ja 2 vuotta sitten aloin pelaamaan uudestaan 1-3krt/vk ihan tosissani duuniporukalla. Hurahdin lajiin uudestaan! Koskaan en ole lajissa kilpaillut enkä ole siis kilpatasolla. Intoa on siis enemmän kun lahjakkuutta! :)
Sulkis on tällä hetkellä ainoa aerobinen liikunta jota jaksan harrrastaa ja pyrin pitämään kilot kurissa säännöllisillä omaan tasooni nähden kovatempoisilla peleillä 1-2 tuntia kerralla mielellään pari kertaa viikossa (toinen vaikka viikonloppuna ja toinen viikolla). Mikäli haluat myös kehittyä niin voisimme välillä pelailla myös tekniikka 'harjoituksia' pelikerran lopussa. Kaikki eivät tykkää harjoitella ja olen valmis myös pelkkiin erien pelailuun - sehän on hauskinta sulkapallossa! :)
16 vuoden punttisaliharjoittelu on vienyt veronsa notkeudesta, jota pyrin saamaan takaisin pikkuhiljaa venyttelemällä ja pelaamalla.
PELIKAVERI
Pelikaveriksi etsin aktiivista harrastajapelaajaa tai surkeaa kilpapelaajaa, joka haluaa kokea onnistumisen iloja kisojen ulkopuolella! ;)
Sulkapallo on parhaimmillaan mikäli pelitaso on lähes sama ja joka erässä on epäselvää kumpi voittaa. Etsin siis hyvin lähelle saman tasoista pelikaveria tai vähän itseäni parempaa, jonka kanssa pelaamisesta oppii. Ymmärrän hyvin, että itseäni liian paljon paremmat eivät jaksa pelata kanssani, sillä näin ei pääse itse kehittymään. Etsin siis pelaajaa joka on keskitasoa parempi harrastaja mies tai ei tosissaan kilpaileva nainen/juniori.
PELIPAIKKA
Pelipaikaksi preferoin Meilahdenliikuntakeskusta, sillä sinne on hyvät kulkuyhteydet autolla ja valoisat hyvät kentät. Myös muut hyvä tasoiset kentät Espoo-Helsinki akselilta sopivat, mutta asun leppävaarasta, joten olisi kiva päästä noin 30min hallille myös ruuhka-aikaan.
Mikäli koet, että olisin sinulle sopiva pelikaveri ja sopisit siihen mitä minä haen niin laita viestiä! Jään odottamaan mukavia pelikavereita!
Peliseuraa Espoo/Helsinki - tehokas kunnonkohotus mielessä!
0
229
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset24617324Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"17812323Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El556091Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään684930MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny194910Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.264042Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843625Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja133545Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1393076NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun292141