Arktisjäät puhuttu pussiin.

75% artkisjäistä ovat sulameet, vaikka ovat äärimmäisessä keskiarvossa.

Miten moinen on mahdollista?

http://hauntingthelibrary.wordpress.com/2012/06/03/guardian-goes-full-stupid-on-arctic-ice-contradicts-itself/
2112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kiinnittäkäämme huomio siinen että ihmeelliset keskiarvovuosikymmenet ovat suurempia kuin keskiarvojen keskiarvo.

Eikö olekkin ihmeellinen esitystapa.

Tätä ei edes matematiikka pysty selittämään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Sähköteurasaja kirjoitti:

75% artkisjäistä ovat sulameet, vaikka ovat äärimmäisessä keskiarvossa.

Miten moinen on mahdollista?

http://hauntingthelibrary.wordpress.com/2012/06/03/guardian-goes-full-stupid-on-arctic-ice-contradicts-itself/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu