Hei,
Juhlia ja vierailuja tulee, niin pitäisi olla joku helppo kakkuohje, jonka pitäisi olla suht nopea ainakin valmistaa (jos on hyydytys niin ei haittaa). Normi kermakakku/täytekakku on jo nähty moneen kertaan ja kerma alkaa olla jo todella imelää. Kakku ei myöskään saisi olla mikään suolainen kasvis- tai kalakakku yms., että se olisi lapsienkin mieleen.
Löytyykö, joltain maailman parhaan kakun resepti?
Maailman paras kakku!
LadyMiss
3
396
Vastaukset
- juustisisi
Reseptiä en osaa sanoa, mutta kokeile vaikka juustokakkuja! :)
- hidas ja vaikea
ja sekö on nopee ja helppo...?
- baka baka
Miten olisi esim Pavlovakakku (jossa voi käyttää valmiita marenkipohjia),Brita kakku tai Marianne-rahkakakku (kestää kyllä tehä jonkin aikaa mutta on todella hyvää).
Kakun sijaan voisi tehdä vaikka cup cake leivoksia,nehän ovat aika yksinkertaisia tehdä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475425Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612246Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181830Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1451761- 171555
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301467Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5135881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171107Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771078Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se213963