sinulle tarjoillaan tilaamasi ruoka. Sen ei kuitenkaan vastaa haluamaasi.
Kuinka toimit tai kuinka olet toiminut jos olet ollut vastaavassa tilanteessa?
Kuinka toimit tai kuinka olet toiminut jos olet ollut vastaavassa tilanteessa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Siirryn takaisin aperatiiveihin.
aperitiivi
Ai, eikö sen nimistä juomaa muka ole kuin aperatiivi?
Lähetä takaisin keittiöön ja kerro syy
1.luokan paikoissa mesu tarkistaa ja tekee uuden annoksen toivomuksesi mukaan--------ja jos annoksessa oli selvä vika
tarjoaa mesu ilmaisen jälkiruoankin
Joskus olen lähettänyt takaisin, mutta yleensä äänestän jaloillani. Jos taas ruokalaji on täysin väärä, niin yleensä vaihtoon, mutta jos se onkin parempi niin mikäpäs siinä :)
Syön sen, maksan laskun ja .......manailen paikan kokin kotimatkalla:)
Joskus ravintoloissa olen saanut hel.vetin lämmintä ja väljähtänyttä kaljaa joten olen antanut kaljan takas heti ja sanonut et haluan uuden kylmän kaljan. oskus myyjä on yrittänyt pyytää maksua siitä uudesta kaljastakin mut olen ollut tiukkana ja sanonut et ei tipu
Otan välittömästi yhteyttä tarjoilijaan ja vaadin oikaisua. Jos epäpätevä linja jatkuu, viskaan lautaseni tuhannen säpäleiksi ja käännän pöydän ympäri. Sitten poistun maksamatta.
virheen asteesta riippuen sanon että jos haluavat asian unohtuvan kaikessa hiljaisuudessa niin tarjoavat kaksi pulloa unohdusjuomaa. tämä on toiminut aina. muisti on lähtenyt ja ravintola on välttänyt valitus shown.
nuorempana kasvatin torakoita lemmikeikseni ja pidin aina reissussa muutamaa mukana. kun tilasin grillistä annoksen niin ujutin annokseen sopivaan paikkaan yhden torakan ja sain aina ilmaisen aterian. takuuvarma jekku, minulla ja torakoilla riitti hauskaa ja syötiin aina ilmaiseksi. mutta toimii vain kerran per grilli / myyjä.
Syön sen verran, että nälkä lähtee ja jätän loput syömättä. Enkä jätä tippiä.
Jos tarjoilia kysyy lautaselle jääneestä ruuasta niin sanon, että ei nyt oikein maistunut. Viimeksi noin kävi about vuosi sitten ulkomailla, kun kotzone oli sisältä ihan raaka ja tuli lisäksi eri täytteillä mitä olin tilannut.
Laitoin sen kiireen piikkiin, mutta enpä taida kuitenkaan käydä toista kertaa ko.ravintolassa.
että sulla olis valtavat jalat. Onko siinä perää?
Kyllä, kyllä se pitää paikkansa.
Olen kyllä aina tainnu syödä mitä on eteen tuotu. Mies herkemmin antaa risuja jos sapuska ei vastaa haluttua. Minä sitten en niin herkkään ala ruokaa takas laittamaan. :-)
Kerran menimme neljän porukalla juottolaan ja tilasimme
Creme de menthe vodkalla--pyysin omani ginillä
Kun viinuri toi ja maistoin, sanoin heti, että pyysin ginillä.
Kyyppari rupesi kinaamaan, etten muka mintun läpi maista
hermostui ja toi kaksi paukkua toinen vodkalla ja toinen ginillä
ja vaati maistamaan
en maistanut, vaan nuuhkaisin ja sanoin :tässä on giniä
Kyyppari sanoi: OK, saat molemmat ilmaiseksi
En mä tiedä. Mulle ei ole koskaan käyny niin ja mä olen syöny PALJON ulkona. Luultavasti kuitenkin söisin mukisematta ja maksaisin lasku. Ruaka ku ruaka.