halusin jakaa tämmöisen asian kun että kevyempi vastine yoghurtille (joka sisältää älyttömän paljon sokeria) on lisätä maustamattomaan rahkaan marjoja, ja halutessaan lusikan tai pari sokeria (: sokeria saisi kuitenkin lisätä todella paljon tähän sekoitukseen että se saavuttaisi saman sokeritason kuin yoghurtti että voit lisätä vaikka kolmannenkin lusikallisen ^^ hyvää on !
Yoghurtin vastine
plasticx
5353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei ei sitä sokeria maustamattomaan jogurttiin, marjoista tulee ihan tarpeeksi sitä makeutta:) Me syödään joka aamu maustamattoman jogurtin kanssa marjoja: mustikoita, mansikoita, vattuja tai puolukoita. Puolukat ovat oma suosikkini. En pidä liian makeasta.
puhuinkin rahkasta, en maustamattomasta yoghurtista (: mutta itse varsinkin kun pidän makeasta niin se pari lusikallista kyllä aina hujahtaa sinne sekoitukseen :D mutta jokainen tavallaan ^^
Pelkkää maustamatonta jukurttia kippoon ja hyvä on.
joo ja rahka on terveelisempää. itse laitan rahkan sekaan fun light mehua pari korkkia , ruusunmarja jauhetta c- vitamiinia saadakseni. ei tuu kaloreita .
Minä laitan rahkan sekaan mansikoita tai mustikoita, enkä lainkaan sokeria ja hyvää on.