Alfalipoiinihappo, alfalinoleenihappo

ihan pihalla

Kuka osaa kertoa, ovatko nämä alfalinoleenihappo ja alfalipoiinihappo yksi ja sama asia?? Käsittääkseni alfalinoleenihappo on ainakin omega-3 rasvahappoa, mutta olen luullut tähän asti, että esim. Bioteekin Alfalipoiinihappo on täysin eri asia kuin omega3-rasvahappo.

Erään ravintolisän tuoteselosteessa annetaan ymmärtää, että nämä ovat sama asia:

Lootuskauppa, tuote "Bronson"

linkki:http://www.lootuskauppa.fi/Aminohapot/asetyyli-l-karnitiini-alfalipoiinihappo


Asetyyli-L-karnitiini 500mg alfalipoiinihappo 200mg 150 tabl (A/A yhdistelmä)
Asetyyli-L-karnitiini ja alfalipoiinihappo yhdessä. A/A-yhdistelmä. Esim. alfalipoiinihappo vaikuttaa hermojärjestelmän sekä verisuonten terveyteen.

Asetyyli-L-karnitiini ja alfalipoiinihappo samassa valmisteessa. A/A-yhdistelmä.

Alfalipoiinihappo (omega - 3) on välttämätön normaalille kasvulle ja kehitykselle. Se osallistuu henkiseen ja kognitiiviseen kehitykseen. Alfalipoiinihappo vaikuttaa hermojärjestelmän terveyteen. Se vaikuttaa verisuonten terveyteen, immuunipuolustukseen sekä veren hyytymiseen. Alfalipoiinihappo alentaa veren kolesterolia ja vaikuttaa positiivisesti sydämen terveyteen. Se vaikuttaa positiivisesti välttämättömien rasvahappojen tasapainoon ruokavaliossa.

1 tabletti sisältää:
Kalsium 146 mg
Asetyyli-L-karnitiini 500 mg
Alfalipoiinihappo 200 mg
Muut ainesosat: selluloosa, magnesiumstearaatti, pii, steariinihappo, luontainen väri, titaanidioksidi, kversetiinidihydraatti, hydroksipropyylimetyyliselluloosa, triasetiini.

Annostus: aikuisille 1 tabletti kaksi kertaa päivässä.


Sivistäkää nyt joku mua.....

2

1279

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      212
      7460
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      57
      2912
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      190
      2327
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1733
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      159
      1694
    6. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      20
      1386
    7. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      74
      1240
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      38
      1173
    9. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      27
      1155
    10. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      50
      1029
    Aihe