Moikka kaikille!
Ajankuluksi päätin kirjoitella tänne pienen blogin.
Jos tästä vaikka saisi jotain keskustelun aihetta alulleen ja kuulisi muiden ihmisten mielipiteitä tästä asiasta :)
Olen siis edellen sinkku vaikka ikää on jo 20vuotta.. Useammilla treffeillä olen ollut omanikäisteni (19-21v) tyttöjen/nuorten naisten kanssa, mutta eipä heistä ole ystävyyssuhdetta enempää tullut.
Mikä tässä voisi olla syynä?
Ulkonäköäni on kyllä kehuttu ja juttuni eivät ole olleet tylsiä. Enkä ole koskaan ollut tyly treffikumppaneitani kohtaan, en myöskään pyörittänyt useaa samaan aikaan.
Onko minulla ollut vain huonoa tuuria näiden treffitapausten kanssa vai ovatko he vain epävarmoja itsestään.?
Jos tätä asiaa tarkastelee toisesta näkökulmasta .. oman kokemukseni mukaan ..
olen huomannut että itseäni vanhemmat naiset ovat osoittaneet enemmän kiinnostusta minua kohtaan kuin omanikäiseni. Yleensä havaittavissa on ollut pientä flirttailua tai vastaavaa.
Kerron vaikkapa esimerkin yhdestä tilanteesta;
Olin tässä lähiaikoina hoitamassa asioitani eräässä toimistossa, jossa virkailijana oli nainen (sinkku). Iältään noin 35 - 40 v.
Asioinnin aikana hän kyseli minulta normaalia enemmän henkilökohtaisista asioista, räpytteli silmiään tosi tiheään (jota ei voinut olla huomaamatta), pyöritteli hiuksiaan "viettelevästi" kun puhui minulle, ja jos katselin välillä muualle.. hän haki huomiota siirtymällä toimistotuolilla ko. suuntaan.
Kuulostaa varmaan vähän erikoiselta, mutta eivät nuo eleet varmaankaan ole tarkoitettu ihan joka asiakkaalle? Mutta voin olla väärässäkin..
Yleensä ottaen olen ajatellut, että pitäisikö minun mahdollisesti alkaa keskittymään vain näihin itseäni vanhempiin naisiin? Heidän seura olisi kyllä muutenkin mielekkäämpää. Tulee paremmin juttuun ja mielipiteetkin asioista ovat aivan toista luokkaa kuin edellä mainituilla 19-21vuotiailla. Ei siis pelkkiä: joo, emmätiiä, ehkä -tyylisiä vastauksia..
Seurustelusuhdetta en edes harkitse itseäni vanhemman kanssa ellei synkkaa tosi hyvin. Juttuseura on ihan ok.. Suurin kysymys tässä lienee se, että pidättekö maailman oudoinpien asioiden joukossa sitä jos parikymppinen mies ja neljän kympin hujakoilla oleva nainen ovat kavereita? Tai kulkevat esim. kaupungilla
Kiitos jo etukäteen !
- asiallisista vastauksista -
Nimimerkki
_kumpaaseuraa
Sinkku - Omasta Tahdostako?
_kumpaaseuraa
2
216
Vastaukset
"Olen siis edellen sinkku vaikka ikää on jo 20vuotta.."
Olen edelleen sinkku vaikka ikää on jo 33 vuotta.- humppakapteeni
jepjep, jokainen tekee elämänsä omat valinnat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä402977- 692403
- 1742314
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?331998- 171385
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411356Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221353- 131228
- 101224
- 221211