Moikka kaikille!
Ajankuluksi päätin kirjoitella tänne pienen blogin.
Jos tästä vaikka saisi jotain keskustelun aihetta alulleen ja kuulisi muiden ihmisten mielipiteitä tästä asiasta :)
Olen siis edellen sinkku vaikka ikää on jo 20vuotta.. Useammilla treffeillä olen ollut omanikäisteni (19-21v) tyttöjen/nuorten naisten kanssa, mutta eipä heistä ole ystävyyssuhdetta enempää tullut.
Mikä tässä voisi olla syynä?
Ulkonäköäni on kyllä kehuttu ja juttuni eivät ole olleet tylsiä. Enkä ole koskaan ollut tyly treffikumppaneitani kohtaan, en myöskään pyörittänyt useaa samaan aikaan.
Onko minulla ollut vain huonoa tuuria näiden treffitapausten kanssa vai ovatko he vain epävarmoja itsestään.?
Jos tätä asiaa tarkastelee toisesta näkökulmasta .. oman kokemukseni mukaan ..
olen huomannut että itseäni vanhemmat naiset ovat osoittaneet enemmän kiinnostusta minua kohtaan kuin omanikäiseni. Yleensä havaittavissa on ollut pientä flirttailua tai vastaavaa.
Kerron vaikkapa esimerkin yhdestä tilanteesta;
Olin tässä lähiaikoina hoitamassa asioitani eräässä toimistossa, jossa virkailijana oli nainen (sinkku). Iältään noin 35 - 40 v.
Asioinnin aikana hän kyseli minulta normaalia enemmän henkilökohtaisista asioista, räpytteli silmiään tosi tiheään (jota ei voinut olla huomaamatta), pyöritteli hiuksiaan "viettelevästi" kun puhui minulle, ja jos katselin välillä muualle.. hän haki huomiota siirtymällä toimistotuolilla ko. suuntaan.
Kuulostaa varmaan vähän erikoiselta, mutta eivät nuo eleet varmaankaan ole tarkoitettu ihan joka asiakkaalle? Mutta voin olla väärässäkin..
Yleensä ottaen olen ajatellut, että pitäisikö minun mahdollisesti alkaa keskittymään vain näihin itseäni vanhempiin naisiin? Heidän seura olisi kyllä muutenkin mielekkäämpää. Tulee paremmin juttuun ja mielipiteetkin asioista ovat aivan toista luokkaa kuin edellä mainituilla 19-21vuotiailla. Ei siis pelkkiä: joo, emmätiiä, ehkä -tyylisiä vastauksia..
Seurustelusuhdetta en edes harkitse itseäni vanhemman kanssa ellei synkkaa tosi hyvin. Juttuseura on ihan ok.. Suurin kysymys tässä lienee se, että pidättekö maailman oudoinpien asioiden joukossa sitä jos parikymppinen mies ja neljän kympin hujakoilla oleva nainen ovat kavereita? Tai kulkevat esim. kaupungilla
Kiitos jo etukäteen !
- asiallisista vastauksista -
Nimimerkki
_kumpaaseuraa
Sinkku - Omasta Tahdostako?
_kumpaaseuraa
2
231
Vastaukset
"Olen siis edellen sinkku vaikka ikää on jo 20vuotta.."
Olen edelleen sinkku vaikka ikää on jo 33 vuotta.- humppakapteeni
jepjep, jokainen tekee elämänsä omat valinnat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2301743- 1861581
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451192Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad47893- 14750
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30731Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 36701
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23682Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627