Mistä työssäkäyvälle vesijumppaa Helsingissä iltaisin?

Jalka ja selkä rikki

Olen tuossa googlettanut vesijumpasta neuvoja että missä harrastaa lajia. Vesijumpat on yleensä senioreille aamuisin tai keskipäivällä. Muutama kerta viikossa olis hyvä mutta missä sitä sitten iltaisin voisi harrastaa??

3

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • himouimari

      Minäkin kaipaan ohjattua toimintaa uimahalleihin klo 16 jälkeen.

    • Es..

      Vesijumppaa voi tehdä yksinkin ihan hyvin. Vesi antaa vastusta aina ja siinä lihakset kehittyvät. Nopeutta täytyy kuitenkin olla.

      • No minä ihastuin siihen hommaan tyystin.
        Huono uimataidoiltani joten siinäkin mielessä saan nyt vedessä olosta paljon enemmän. Ostin vyön ja kovin varovasti tutustuin minkälaista sillä on liikkua.
        Nostin niin ylös kun oli tulossa ettei yllätä kesken menon vaan pysyisi siinä paikallaan, eteenpäin kaatava se on kun pysyy paikoillaan, hieman käsiä edessä liikutelleen pysyy hyvin asennossa. Tahtia voi tosiaan lisätä tarpeen mukaan.
        Aloitin varovasti, totutellen ja nauttien. Upeaa on sekin että ainakin Myyrmäen hallissa on oma tilansa hitaasti uiville ja vesijumppaajille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      63
      4571
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      164
      3512
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      63
      2854
    4. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      149
      2811
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2674
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1913
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1801
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1646
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      174
      1630
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      42
      1342
    Aihe