No, kun kerran siitä valitetaan, että naiset etsivät liian tasokkaita miehiä, niin kertokaapa nyt sitten, että mistä sen miehen tason sitten voi oikein tietää (kun kyse on uusista tuttavuuksista).
Mies voi olla komea, mutta köyhä ja sosiaalisesti taitamaton. Tai lihavahko ja tavallisen näköinen mies voi olla rikas perijä.
Täytyy sanoa, että miehillä on paljon helpompaa, kun naisen tason voi arvioida pelkästään katsomalla kyseisen naisen ulkonäköä.
Mies voi olla komea, mutta köyhä ja sosiaalisesti taitamaton. Tai lihavahko ja tavallisen näköinen mies voi olla rikas perijä.
Täytyy sanoa, että miehillä on paljon helpompaa, kun naisen tason voi arvioida pelkästään katsomalla kyseisen naisen ulkonäköä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jos mies on naisten suosiossa ja tavoiteltu kumppaniehdokas niin silloin ja vain silloin mies on YTM. Niin yksinkertaista se on.
"Jos mies on naisten suosiossa ja tavoiteltu kumppaniehdokas niin silloin ja vain silloin mies on YTM. Niin yksinkertaista se on. "
Aivan. Mutta tässä tilanteessa täytyy jo mies (tai ainakin hänet tuntevia) tuntea henkilökohtaisesti. Sillä aika harvasta tietää ensitapaamisilla, että hän on naisten suosiossa ja tavoiteltu mies.
Mutta jos siis näkee baarissa kiinnostavan oloisen miehen, niin mistä sen tietää, että kannattaako olla aloitteellinen, vai onko mies liian korkea- tai liian matalatasoinen itselle ?
YTM=korkannut vähintään yhden puhtaan (teini)naisen
ATM=ei ole saanut kuin käytettyä huoranpillua
runk.kari=ei edes lähde kilpaan mukaan koska tietää jäävänsä AT-kastiin
Ladyboy yrittää päteä :DDDD
Samaa olen ihmetellyt. Eihän millään ensi kerralla miehestä voi päätellä onko tämä suosittu vai ei (ellei sitten joku tissityrkky tule miehen kylkeen hinkuttamaan, mutta tämä taitaa olla aika harvinainen skenaario ei-julkkiksilla).
Esimerkkejä:
Kerran eronnut kolmekymppinen lapseton mies on ytm vai ktm vai atm?
Eronnut kolmekymppinen kahden lapsen viikonloppuisi on ytm ktm vai atm?
Eronnut kolmekymppinen kahden lapsen yksinhuoltajaisi on ytm ktm vai atm?
Entäpä parikymppiset vastaavat? nelikymppiset?
Mitä näillä tasoilla ylipäänsä tekee jos ulkonäkö on kuitenkin lopulta se ainoa kriteeri haluaako sinne vällyjen väliin vai ei?
Mistä tiedän tasoni jos ilta ja yöseuraa olisi joka sormelle mutta parisuhdeseura onkin jo paljon vaikeampaa? Olen ilmeisesti atn? Eipä siinä mitään, en edelleenkään aio kelpuuttaa miestä, joka ei herätä seksuaalista kiinnostustani.
Ainakin nettideiteissä naiset näyttävät osaavan määrittää miehen tason kun tämän lähettämiin (asiallisiin) viesteihin ei vastata.
Juup, kuten miehetkin tekevät. Jos naisella on ylipainoa ei tarvitse edes kätellä - vaikka kättelisi seurueen muita jäseniä.
Miehelle naiset taas on pantavia tai ei. Ei ne miehetkään aikaansa tuhlaa ei kiinnostaviin naisiin.
No, yleisesti ottaen kannattaa vain katsoa miehen ulkonäköä. Ja lähestyä oman tasoisia. Täältä linkistä saa ihan hyvän käsityksen siitä miltä oman tasoinen kumppani suurin piirtein näyttää:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10606055
Jos mies on rikas (tai kuvittelee itsestään liikoja), niin hän ei kiinnostu vaikka olisi ulkonäöltään tasoasi. Jos mies on sosiaalisesti taitamaton, niin voit kysyä itseltäsi, haittaako se sinua todella? Onko miehessä muita piirteitä jotka nostavat hänen tasoaan? Oletko itse niin sosiaalisesti taitava ja erityinen ihminen, että voit vaatia itsellesi supliikkimiestä?
Jos koet ettei mies ole tasoasi, niin anna jutun olla.
Tietysti jos kukaan ulkonäöllisesti sinun tasoasi oleva sosiaalisesti taitava mies ei kiinnostu sinusta, niin kannattaa miettiä että kuvitteletko itsestäsi sittenkin liikoja. Pitäisikö kuitenkin joustaa miehen ulkonäön tai sosiaalisten taitojen suhteen.