Es-Tonnikala sisälsi ihmisen ihopalan?

Myrkkyasaatana

Tuli eilen "nautittua tonnikalaa". No keskellä yötä heräsin huonoon oloon ja oksensin tonnikalaa vaikka en ollut kovin paljoa syönyt, ja huomasin että ihopala oli tullut... Mitä?!?!

5

318

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimimerkki on pakoll

      Siellä es tehtaalla kävi onnettomuus noin 2 kk sitten. Joku paikallinen jonne oli harjoittelussa ja putosi es pärinöissään tonnikala silppuriin. Ilmeisesti kaikkia palasia saatu siivottua koneistosta.

    • sardiinli

      Mä söin kans e shopperin tonniskeidaa ja mä löysin ihokarvoja.
      On varmaan samasta satsista mun tonnikalapönikkä, jos sun pötikässä oli ihonpala, niin mulla oli ihokarvoja.
      Meidän pitäs teettää DNA testit, niin nähtäs, et onko samasta lähtösin.

    • provontunnistelija

      Hohhoijjaa - provo!

      • Hannibal Kannibal

        Mitenniin provo? On se kumma kun nykyään joka toista ihan asiallista aloitusta luullaan provoksi. Mikä vainoharhaisuus kaikkia vaivaa? Ettekö tosissanne ole ikinä löytäneet yhtään ihmisen ruumiinosaa ruuistanne?

        Itse löysin kerran (en muista merkkiä) hedelmäsalaattipurista kaksi silmää. Rainbow kalapuikoikkojen joukosta on kerran löytynyt 2,5 sormea, varvas, kielen pala, nänni ja useita hampaita. Noi taisi olla ne isoimmat löydyt, mutta kyllähän ruokapakkauksista jatkuvasti löytyy pienempiäkin osia väheisemmissä määrissä, kuten sisäelinten-, luiden- ja niitä ihonpaloja.


    • Anonyymi

      Mitä ihmettä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6298
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      355
      5795
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2783
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2218
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1908
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1754
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1633
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1300
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1098
    Aihe