http://www.gutenberg.org/ebooks/41849
Evokki tuskin uskoo, mutta menneisyyteen juuttuneelle kretulle tämä saattaa olla hyödyllistä tai huvittavaa. Tuon kirjan aikoihin ei nykymallin mukaisia evokkeja eikä kretuja vielä ollut.
The Human Race
16
75
Vastaukset
- poistoon
Kreationismin vastainen harha-oppi. Miksi laitat näitä tänne kreationismin tiedepalstalle?
- Hehhehhe
"Evokki tuskin uskoo, mutta menneisyyteen juuttuneelle kretulle"
Kretutko menneisyyteen jumittuneita? Siis ihan vakavissasikos oot? Kuulostaa nimittäin pahasti siltä, että projektoit omia tuntemuksiasi minuun.- siitä niin
Jaa, tunteiden projektoiminen on uusin "tieteellinen argumenttisi". Älä nyt kuitenkaan ihan päiväkausia rupea sitä hokemaan.
Jos kretut eivät ole jumittuneet menneisyyteen, miksi he kaivavat jatkuvasti sitä yhtä sadan vuoden takaista juttua haudastaan? - Epäjumalienkieltäjä
"Kretutko menneisyyteen jumittuneita?"
Te kopioitte dogminne noin 2500 vuotta vanhasta myytistä. Kyllä te olette pahasti menneisyyteen jumittuneita.
- siitä niin
Miksi kutsut Uskonnot ja uskomukset -nimikkeen alla olevaa palstaa tiedepalstaksi?
Miksi kretut jatkuvasti puhuvat tällä palstalla evoluutiosta eikä heitä saa kirveelläkään puhumaan kreationismista?
Miksi heIvetissä tuhlaan aikaani tällaiseen?- tuohtunnu
Evokkitutkijoiden moraalittomuus on pöyristyttävää.
- jcjcjcjcjcjcjcjcjcjc
tuohtunnu kirjoitti:
Evokkitutkijoiden moraalittomuus on pöyristyttävää.
Et sitten sinäkään halua puhua kreationismista vaikka kreationismipalstalla ollaan. Voisitko antaa muutaman esimerkin moraalittomista evotutkijoista?
- tuohtunnu
jcjcjcjcjcjcjcjcjcjc kirjoitti:
Et sitten sinäkään halua puhua kreationismista vaikka kreationismipalstalla ollaan. Voisitko antaa muutaman esimerkin moraalittomista evotutkijoista?
Charles Darwin
Richard Dawkins
Molok Horritus.et cetera. - jcjcjcjcjcjcjcjcjcjc
tuohtunnu kirjoitti:
Charles Darwin
Richard Dawkins
Molok Horritus.et cetera.Perustele, niin nähdään mitä olet ymmärtänyt väärin.
- tuohtunnu
jcjcjcjcjcjcjcjcjcjc kirjoitti:
Perustele, niin nähdään mitä olet ymmärtänyt väärin.
Kaikki todisteet puuttuvat!
Jos olet eri mieltä, kerro edes yksikin täysin varma reaalidokumentoitu todiste.
Tulkintoja eikä oletuksia ei hyväksytä todisteiksi. - jcjcjcjcjcjcjcjcjcjc
tuohtunnu kirjoitti:
Kaikki todisteet puuttuvat!
Jos olet eri mieltä, kerro edes yksikin täysin varma reaalidokumentoitu todiste.
Tulkintoja eikä oletuksia ei hyväksytä todisteiksi.Todisteet mistä? Tällä palstalla puhutaan kreationismista; mene jonnekin muualla pälpättämään "evotutkijoiden" moraalittomuudesta.
tuohtunnu kirjoitti:
Evokkitutkijoiden moraalittomuus on pöyristyttävää.
Hmm, jos vaikka sinun mielestäsi näiden "evokkitutkijoiden" moraalissa olisikin toivomisen varaa - eli ei sinusta noudata samaa moraalia kuin sinulla tuntuisi olevan - se ei tarkoita, etteikö heillä olisi moraalia lainkaan - se vaan eroaa sinun moraalistasi.
Sinun moraaliisi näyttää kuuluvan näillä näytöillä myös valehtelu. Ilmeisesti katsot sen olevan oikein haluamiesi päämäärien saavuttamiseksi?tuohtunnu kirjoitti:
Kaikki todisteet puuttuvat!
Jos olet eri mieltä, kerro edes yksikin täysin varma reaalidokumentoitu todiste.
Tulkintoja eikä oletuksia ei hyväksytä todisteiksi.Tarkoitat tässä yhteydessä todisteilla ilmeisesti todisteita evoluutiosta?
Mitähän sinä mahdat ymmärtää evoluutiolla? Nimittäin evoluutio on perimän muuttumista ajan myötä sukupolvelta toiselle - ja tuohan on havaittavissa niin luonnossa kuin laboratorioissakin. Evoluutiolle siis löytyy todisteita - päinvastoin kun itse väität.
Hauska kirja.
Niihin aikoihin moni oli vielä tukevasti sillä kannalla että ihmiset on *luotu* eriarvoisiksi ja Yhdysvalloissa oli hädin tuskin päästy irti orjuudesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745359Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371639
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510