Pohjoisesta saapuu lauhaa ilmaa.
-Ilmatieteen laitoksen mukaan Etelä-Suomen pakkaset hellittävät, kun pohjoisesta saapuu lauha lumisadealue.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288533287604.html
-Ilmatieteen laitoksen mukaan Etelä-Suomen pakkaset hellittävät, kun pohjoisesta saapuu lauha lumisadealue.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288533287604.html
Vastaukset 7
Vanhimmat
Siellä pohjoisnavan tuntumassa se AGW on ennenkin luurannut.
Adjustoimalle se saataisin lämmittämään koko Suomea. Vai mitä veli Vastakarva?
vastis.
Onko Hansen mielestäsi sellainen auktoriteetti, että häneen voi tukeutua tieteellissä asioissa?
Vastaa kerrankin suoraan.
Ilmatieteen laitoksen mukaan, ei Hansenin, Etelä-Suomen pakkaset hellittävät, kun pohjoisesta saapuu lauha lumisadealue.
et sitten osannut vastata suoraan.
FMI ottaa ohjeet hansenilta.
Olet varmasti sekaisin, kun taas yksi auktoriteeti hajoaa, vaikka mitä teet.
Edellisestä on 23 vuotta.
Naurattais, jos ei säällittäis.
Minä en oikein jaksa uskoa että lämpömittarit ottaisivat ohjeensa Hansenilta. Mun omatekemä mittari ei ainakaan ota käskyjä Hansenilta ja aamulla se näytti vähän vajaa -30 °C ja nyt -15,6 °C.
Näyttää siis siltä että tuulee pohjoisesta.
Hämmästyttävän lämmin pohjoistuuli puhaltelee. Pari kolme astetta miinuksella, yöllä käväisi plussan puolella.
ensimäiset merkit kasvihuoneilmiöstä kun pohjoinen puhaltaa lämmintä ilmaa. taidankin pistää banaanipuun taimet jo likoon.