Tätä on ihan varmasti kysytty vaikka missä ja miten päin, mutta minä en saa mitään tolkkua vastauksista, tuntuu ettei niissä ole päätä eikä häntää..
Siis tiedän kyllä että vaakaraidat saa niin että osaan taikinasta laittaa kaakaojauhetta, osaan ei ja sitten näitä taikinoita vuorotellen vuokaan - mutta mites sitten ne pystyraidat? Kun yleensähän tiikerikakussa on tiikerin raidat?
Tiedän olevani tyhmä, kiitos ja anteeksi!!
Tiikerikakun raidat?
Poppy cook
1
472
Vastaukset
- äiti leipoo
Voit painella esim. haarukalla taikinaa, kun olet laittanut vuokaan vaalean ja tumman taikinan vuorotellen. Paina aivan vuoan pohjaan asti ja vedä haarukka suoraan ylös.
Itse teen näin ja tulee kauniit raidat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2654650Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232230Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761781Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061644Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591400
- 951272
- 471159