Jaahas; ydinvoimalan rahoituskin järjestyi

Pohjois-Suomeen suunnitellun ydinvoimalan rakentaminen varmistui, kun myynnissä olleen E.ON:n osuudelle löytyi ostaja.

Siinäpä taas yksi kova palaa lisää viherhihhuleille purtavaksi :D
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lienee toi vihreiden Heidi Hautala asialla, kun se hoitelee noita
omistajaohjauksia.

Ville on kyllä vihainen kun heidi järkkäsi Talvivaarallekkin lisärahoitusta, ja yrittää lyödä kapuloita rattaisiin josta näkyy seuranneen ministeriöiden välistä syyttelyä, mitä on kiva seurata sivusta.

Toisaalta Venäjällä pidätetty Syken Itämerikomission vakoilija Knuuttila palkittiin suurieleisesti, olemattoman fosforipäästön keksimisestä,
eli sen potin ituhipit saivat myös kotiin.

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2013/02/1706150/20-000-euron-itameri-palkinto-seppo-knuuttilalle

BUHAHHHAAAAA:::::::!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................... kirjoitti:

Pohjois-Suomeen suunnitellun ydinvoimalan rakentaminen varmistui, kun myynnissä olleen E.ON:n osuudelle löytyi ostaja.

Siinäpä taas yksi kova palaa lisää viherhihhuleille purtavaksi :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu