Ranbow - Tunne itsesi porvariksi!

porvariksi tuntija

Ostin tänään Rainbow suklaakeksejä jotta voisin kestitä rikkaita sukulaisiani. He ihmettelivät että mitäs suklaakeksejä nämä ovat, olivat kuulemma erinomaisia. Kerroin heille rehellisesti niiden olevan ulkomaalaista alkuperää (kuten rainbow keksit ovatkin) nämä laatukeksit syötiin hetkessä loppuun ja niitä olisi vielä vaadittu lisää. Maultaan ja koostumukseltaan erinomaiset Rainbow suklaakeksit ovat oiva valinta niin arkeen kuin juhlaan. Sen tajusin viimein itsekkin (aiemmin pidin niitä halpana roskana mutten enää!). Nyt voinkin ylepänä todeta niiden olevan todellisten rahamiesten ykkösvalinta. Rainbow sai tuntemaan itseni rikkaaksi, suosittelen siis kaikille ostamaan laadukkaita laadukkaita Rainbow suklaakeksejä! Eläkää ja nauttikaa!

3

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .........

      Vähän sama juttu kun töissä joskus on ollut mukana einesruoka-annos uudelleen pakattuna eväsrasiaan, niin johan tuli kehuja, että on niin ihanan tuoksuista ja näyttää kauniilta annokselta. Heh. En tohtinut sanoa, että se oli kaupan mikroateria. Tuskin olisi tullut kehuja, jos olisin ottanut mukaan alkuperäisessä pakkauksessaan. Eli niin kuin tapahtui keksiesi kohdalla. Näin helposti ihminen tuomitsee jonkun hyväksi tai huonoksi mielikuviensa perusteella.

    • S-ryhmä kiittää

      Minustakin Rainbow-tuotteen ovat oikea menestyneen rahamiehen varma merkki.

    • kekkonaana

      Minäkin pidän rainbown tuotteista ja arvostan ensiluokkaista laatua. Ei ole kukaan tarjoilujani haukkunut!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      233
      10240
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      66
      4783
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      152
      4221
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      153
      4150
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      223
      4082
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      78
      3335
    7. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      12
      2696
    8. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      40
      2479
    9. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      1
      2365
    10. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      30
      2349
    Aihe