Netistä näytti löytyvän kolmea eri mallia:
OBH Nordican malli: http://www.gigantti.fi/product/pienkoneet/keittiokoneet/voileipagrillit-ja-vohveliraudat/OBH6945/obh-nordica-belgialainen-vohvelirauta-6945"
Cloer Belgialainen vohvelirauta 1445:
http://www.24shop.fi/Cloer-Belgialainen-vohvelirauta-1445
Ja Wilfan malli:
http://wilfa.fi/katalog/upload/produktark/bw-1_belgialainen vohvelirauta.pdf
Kenelläkään kokemuksia jostain näistä (tai joistain muista malleista)? Paistaako hyvin ja tasaisesti? Saako rapeita vohveleita? :)
Hyvä belgialainen vohvelirauta?
4
3671
Vastaukset
- BelgianWoffle
Hei!
Joko ostit jonkun näistä?
Tuleeko hyviä, paksuja vohveleita? - Bvohveli
Hei! Ostamatta jäi. Wilfan malli olisi kiinnostanut eniten, mutta sitä ei kuulemma saa Suomesta. OBH Nordican raudasta olen kuullut vähän huonoa, että ehkä tuota Cloer-merkkistä voisi harkita.. :)
- giulia78
Moi! Paras näistä ehdottomasti saksalainen Cloer, jolla malli 1445. Sain sveitsiläiseltä tuttuvalta suosittelut, että tekevät parhaat vohveliraudat vuosikymmenten kokemuksella :) Itse ostin www.24shop.fi suomalaisesta nettikaupasta, jossa yllättävän edullinen hinta ainakin viime kuussa. En löytänyt vielä tavarataloista.
- minttuv
Vohveliraudoissa on laatueroja niin kuin kaikissa muissa tuotteissa. Ostajan opas löytyy täältä: http://haipit.com/paras-vohvelirauta/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1148123Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4137332Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804594Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294349Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-63314Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032739- 1122540
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332505Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps222165Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m12037