Ei Ei Ei näin jäämme jopa indonesian, Andalusian, Sanmarinon,islannin jalkoihin olympialaisten taistossa.
Hävetkää ja Tajutkaa IRTISANOA itsenne!!!!!!!
Hävetkää ja Tajutkaa IRTISANOA itsenne!!!!!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Eiköhän ne kuitenkin ole ne URHEILIJAT jotka siellä yrittävät tehdä tuloksia, ei johtajat. Joten tuskinpa tilanne muuttuisi johtoa vaihtamalla. Urheilijoille vain tiukat säännöt: a) ensin tuloksia, sitten tukea b) jatkotuki riippuu tuloksista. Eli ei palkita etukäteen ketään.
Mun mielestä esim. juoksu on aina ollut juoksua, ei se ole siitä miksikään muuttunut. Joten miksi nyt pitäisi olla kalliita vuoristoleirejä. Ennenkin pärjättiin ja se valmennustieto on yhä käytettävissä. Taitaa olla vain urheilijoiden asenteesta kiinni tuo harjoittelu.
Joten selkeät tulosvaatimukset urheilijoille. Ei arvokisoihin asenteelle "Mä nyt yritän parhaani". Vaan kisoihin ainoastaan, jos tulokset antavat odottaa mitalia ja asenne on "Mä menen sinne ja voitan kaikki".