Miksi suomessa ei myydä?

Juomasekoituksia on muitakin kuin kaakao ja pikakahvit.

Heldelmän ja monen muunkin makuisia olisi olemassa, ei vaan myydä suomessa.

Esimerkkinä Nestlen mansikanmakuinen juomajauhe:
http://www.shopwell.com/nestle-powder-drink-mix-strawberry/powdered-drinks/p/2800068040
4182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Muuta Angolaan, ongelma poistuu.

Äänestä

miksi pitäisi jotain esanssia sisältäviä 'jonkin makuisia' olla edes olemassa.... on niitä aitoja oikeista hedelmistäkin tehtyjä tuotteita.... eikä vain jonkin makuisia, joissa ei ole sitä itse hedelmää nimeksikään vaan vain kemikaaleja.

Äänestä

EIKÖ NYKY IHMINEN OSAA MITÄÄN VALMISTAA ITSE .äLÄ OLE KÄDETÖN.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tulis tännekkin. kirjoitti:

Juomasekoituksia on muitakin kuin kaakao ja pikakahvit.

Heldelmän ja monen muunkin makuisia olisi olemassa, ei vaan myydä suomessa.

Esimerkkinä Nestlen mansikanmakuinen juomajauhe:
http://www.shopwell.com/nestle-powder-drink-mix-strawberry/powdered-drinks/p/2800068040

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu