Hävetkää te kateelliset,huonohampaiset rumat miehet

jotka haukutte täällä julkisesti ihmisiä sukupuolisesti poikkeavaksi.

Ette kestä komeista miehistä kehuja. Hävetkää!
631245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 63

Vanhimmat

Komeat mihet rules,totta!

Enemmin niitä kattoo,kuin huonohampaisia lörttöhousuja,joita suurin osa inarilaismiehistä on.Ei paljon käytetä hammasharjaa,eikä vaiheta alushousuja!

Äänestä

juopot harvahampaat jotka nussivat poroja eivät ole mitään miehiä. jostain syystä nuo aina ovat kumman hiljaisia kun etelän mies on paikalla, omassa porukassa kiljupäissää kyllä uhotaan. lopettakaa ryypiskely, käykää pesulla ja harjatkaa hampaat niin olette jos hiukan lähempänä ihmistä.

Äänestä

Niinpä,kumpa oppisivatkin harjaamaan hampaansa joka päivä ja hoitamaan rikkinäiset hampaat,useampi käynti hammaslääkärillä auttaisi,monet ihmiset katsovat ensin hampaisiin,onko hoidetut vai ei ja muodostavat siinä sitten oman käsityksensä ihmisestä!

Siispä hoidattakaa rikkinäiset ja huonot hampaat kuntoon!!!

Äänestä
  • Oon huomannut että rahat käytetään mieluummin viinaan ja kaljan kuin hammashuoltoon tai siisteihin vaatteisiin. Kyllä olis kiva kun vierelle löytyisi kiltti puhtaalta tuoksuva mies, joka huolisi tämmöisen tavallisen varttuneen ei missin.

    Äänestä

  • Odotellen ritaria kirjoitti:

    Oon huomannut että rahat käytetään mieluummin viinaan ja kaljan kuin hammashuoltoon tai siisteihin vaatteisiin. Kyllä olis kiva kun vierelle löytyisi kiltti puhtaalta tuoksuva mies, joka huolisi tämmöisen tavallisen varttuneen ei missin.

    Löytyykö puhtailta tuoksuvia ,fiksuja miehiä,joiden hampaat on hoidettu ja harjattu säännöllisesti.....epäilen,ei ainakaan Inarista,muutama on,mutta nekin on varattuja.Vapaat poikamiehet eivät itseään pese ja pidä itseään siisteissä vaatteissa ja hampaat ovat kammottavassa kunnossa,miten ilkeevät suutansa aukoa,kun näkymät ovat harmaata maantietä koko kalusto!!! Ja haisevat mädänneelle,YÄK!

    Äänestä

  • Ritareita ei Inariss kirjoitti:

    Löytyykö puhtailta tuoksuvia ,fiksuja miehiä,joiden hampaat on hoidettu ja harjattu säännöllisesti.....epäilen,ei ainakaan Inarista,muutama on,mutta nekin on varattuja.Vapaat poikamiehet eivät itseään pese ja pidä itseään siisteissä vaatteissa ja hampaat ovat kammottavassa kunnossa,miten ilkeevät suutansa aukoa,kun näkymät ovat harmaata maantietä koko kalusto!!! Ja haisevat mädänneelle,YÄK!

    Täällä olisi...

    Äänestä

Oikeassa olette sisaret. Ei paljon kiinnosta epähygieeniset, viinalta haisevat repaleisissa vaatteissa liikkuvat äijät. Itsensä puhtaana pitäminen on jo oman
terveydenkin kannalta tärkeää ja se osoittaa myös kanssa ihmisten välittämisestä, että näkee edes vähän vaivaa omasta ulkohabituksestaan.
Jos miesystävää kaipaa on hänet etsittävä jostain muualta. Esim. Pääkaupunki seudulla on paljon siistejä sinkkumiehiä.

Äänestä

Niin ja pääkaupunkiseudulla miehet joitavat hampaansa, ei puutu hampaita ylhäältä eikä alhaalta!

Ja hygienia on ihan toista kuin likaisilla lapin miehillä,puhtaat vaatteet,tuoksu ja ennenjaikkea phtaat hampaat,ei ruuan jämiä hampaiden väleissä,kun puhuvat.YÖK!

Äänestä

Etelässä nämä siistit miehet jopa osaavat käyttäytyä naisten seurassa.
Eivät kiroile joka toisella sanalla, eivätkä puhu törkeyksiä. Olen tosissani
ajatellut pois muuttoa. Mutta eihän Hesaan pitkä matka ole, lentäen 1,5
tuntia. Pitäisikö näille pohjoisen urhoille järjestää jonkinmoinen kurssi?
Tiedä kuinka kivoja miehiä täältäkin löytyisi.

Äänestä
  • painu vittuun täältä sitte.ei sua täälä kaivata.luuletko perkele et sua kukaan viittii pokkuroida tääl.nyt kolehti pystyyn et saa sulle menolipun.luulette akat tääl et olette jotenki erikoisia.akoissa se vika tääl on.etelässä ne osaa sit olla todella kauniita ja antavaisia, niin niille jaksaa ollakkin asiallinen.sama pätee venäläisiin.tääl ei oo ku lyhyitä tankkereita.

    Äänestä

Joo,kyllä me naiset täällä osataan olla hyvin vaativaisia,jos vaadimme miehiltä puhtautta,siis pesevät vehkeensä kelleineen kerran päivässä, siis käyvät suihkussa ja puhtaat,ehjät vaatteet, kunnon hampaat, ei mitään reikäisiä, keltaisia ja puuttuvia hampaita, katos naiset kiinnittävät huomiota aina miehen hampaisiin, miten hoidetut ne ovat!

Jos hampaat risaiset ja maantiekartta näkyy suusta,kun mies aukaisee suunsa,ei todellakaan tee mieli kuin lähteä pois ja äkkiä!

Ryhdistäytykää ja käykää pesulla ja hoidattakaa hampaanne,niin teilläkin voi olla mahiksia, ilman näitä mahiksenne ovat nolla!

OTA SIIS OPISTA VAARIN HERRA VITUNPAVIAANI! Aloita muutos juuri NYT!

Äänestä
  • mistähän omasta mielestä kaunis nainen kuvittelet et kuuluisin ryhmään jota neuvot?

    Äänestä

  • Voi sua, sinisilmäistä. Luulet että täällä etelässä on niin fiksuja, hienoja miehiä. VOIN VAKUUTTAA SULLE, ETTÄ NIIN EI TOSIAANKAAN OLE. Kun he tulevat sinne niin kaikki on putsissa. Haetaan sitä tyttöä muutamaksi illaksi kun ollaan lomalla. Hampaat on pesty ja vaimon pesemä paita matkalaukussa. Ja kun tulet tänne sen herrasmiehen perässä, luuletko että on lämmin vastaanotto? Voit yrittää,Kyllä pohjoisen mies aina eteläläisen voittaa. Kokeilepa!

    Äänestä

  • voi sua sinisilmäist kirjoitti:

    Voi sua, sinisilmäistä. Luulet että täällä etelässä on niin fiksuja, hienoja miehiä. VOIN VAKUUTTAA SULLE, ETTÄ NIIN EI TOSIAANKAAN OLE. Kun he tulevat sinne niin kaikki on putsissa. Haetaan sitä tyttöä muutamaksi illaksi kun ollaan lomalla. Hampaat on pesty ja vaimon pesemä paita matkalaukussa. Ja kun tulet tänne sen herrasmiehen perässä, luuletko että on lämmin vastaanotto? Voit yrittää,Kyllä pohjoisen mies aina eteläläisen voittaa. Kokeilepa!

    En tunne noita naimisissa olevia etelän miehiä, mutta mitä olen etelässä sinkkumiehiä tapaillut ovat he kaikki olleet fiksuja ja siistejä sekä ulkoiselta
    olemukseltaan että puheissaan ja käytöksestään. Varmaan täälläkin on samanlaisia
    mutta ne on varattuja.

    Äänestä

Häpeä aloittaja, joka loukkaat sukupuolisesti poikkeavia ihmisiä ottamalla sukupuolisesti poikkeavaksi kutsumisen haukkuna!

Äänestä

Ottakaa miehet mallista Markosta,meidän kunnallispolitiikosta!
Hällä on hyvä käytös, jumalainen kasvojen profiili ja hyvät, hoidetut hampaat!
Joka isän ja äidin toive vävyehdokas!

Marko on ihana!

Äänestä

Olen aika monien etelän miesten kanssa tehnyht tuttavuutta sekä riekonlinnassa että hesassa vaakunassa ja täytyy sanoa että ivalon miehet saatte hävetä.Etelän miehet uskaltaa käyttää deodoranttia ja ja viagraa.

Liiikehommat naista vie ;)=3

Äänestä

Hävetkää siis Ivalom miehet!

Haisette ja olette paskaisia, peskää ittenne ja olkaa puhtaita.

Niitä viagran pillereitä saa lääkäriltä reseptillä,jos ei seiso....

Tiedoksi vaan, siis LÄÄKÄRILTÄ!

Äänestä

ei tarvi viagraa jos turistinaisia...paikallisille mötkyille nyt pysty viagrakaan mitään.vittu mitä lihalouhimoita.

Äänestä

Markolla on komiat omat hampaat ja valkoiset!
Ainakin hän hoitaa hampaat hyvin.
Ottakaa mihet mallia hänestä kaikin tavoin!

Äänestä

Voi kyllä täällä Lapissa on ihania miehiäkin. Minäkin olen yhden löytänyt. Sen huomaa kun se Oikea kohdalle osuu. (Ja ei muuten olle Marko niminen, kuka se Marko sitten onkaan)

Äänestä

Niin ukot ku akatkin ovat Ivalossa kaljankittaajia. Miehille kasvaa tissit ja naisille
kaljamaha. Viisaat on muuttaneet jo kauan sitte pois.

Äänestä
  • Enhän minä Ivalosta ole mitään löytänyt.

    Äänestä

Lapin miehissä on vikana se, että ensin vongataan ja ollaan niin kiinnostuneita,
sitten kun alkaa tuttavuus on ok vielä, mutta kuin kirkkaalta taivaalta pitäis ryhtyä
harrastamaan seksiä. Ei siinä mitään jos tuntuu hyvältä niin jatketaan. Mutta
voipi käydä niin että seuraavana päivänä ei edes tunneta tätä niin ihanaksi kehuttua
naishenkilöä. Ehkä näillä miehillä onkin vai tarkoitus saada kokoelmansa lisäystä,
josta kehuskella toisille kavereilleen. Jos kehutaan sellaistakin mikä ei ole totta.
Olisiko miehillä asenne vamma.

Äänestä

Reissumies etelästä on nyt viikonloppuna (3.8.) tulossa prätkällä paikkakunnalle. Aiheesta toinen keskustelu. Hiukan tässä mietityttää kuinka käy.
T: Bandit75

Äänestä

Taxi-Markocon ihana.
Kauniit.puhtaat hampaat ja komia.
Siinä miehessä yhdistyy kaikki ihana.
Olis etelässä kova sana!

Äänestä

Marko,Marko,olet ihana,pistä se saamelaispuku päälle,niin olet nam,nam,nam....
AJA TAKSIA saamelaispuku päällä, niin naiset tulevat ainoastaan sinun taksiin...

Äänestä

Se oli Herran siunausta ja varjelusta, että itse osasin nuorena miehenä lähteä Inarista. Lähdin ajoissa ja lähdin pysyvästi.

Nyt on tukka päässä, hampaat suussa ja maallista pätekkää ihan kotitarpeiksi. Kesälomalla Ivalon raitilla pitää kulkea Raybanit päässä ja hattu silmillä. Sekin sorja ja nätti tyttö Koppelosta lykki rollaattorilla vastaan muodottomaksi lihoneena. Onneksi ei tuntenut enään.

Nämä pohjoisen ilot silmälle ja sielulle, neidit kesäheinät kukkivat nopeasti ja rupsahtavat vielä nopeammin.

Äänestä

Se on Inarissa turha hienostella ku naista ei saa kuitenkaan. Sama jättää hampaat ja pallit pesemättä ku ei niille oo kuitenkaan mitään käyttöä. Pullolla koskenkorvaa sentään saa ainakin tyytyväisen olon. Voihan sitä joidenkin tapahtumien aikaan kokeilla hieman laittautua ja muistaa dodöäkin käyttää, jos sattuis vaikka joku kiva turistityttö kohalle.

Äänestä

Peskää nyt kuitenki pallinne ja hampaanne,vaikkei naista teidän lähelle tuliskaan.
Hyvä hygienia on kuitenkin se asia,joita naiset arvostavat!
Ei vanhalta juustolta haisevat pallit ja mädäntyneet hampaat!

Äänestä

Ymmärsit väärin, sisko kenkäheinä. En ole pyrkimässä lähelle enkä kauas. Saariselää voin pysähtyä kahville, Ivalon kylän läpi yritän ajaa tummat lasit silmillä. Karhupesäkiven rysällä uskaltaa ehkä käydä taas kahvilla ja sitten Inarin kylästä taas läpi pysähtymättä. Muotkaruotkussa sitten reppu selkään ja juosten ensimmäiset kolme kilometriä kohti Peltotunturia.

Ei, ei tule nämä siskot lähelle. Painajaisunia tietysti voi aina nähdä, mutta se ei ole minun vikani.

Äänestä
  • Uhonhdin kertoa, että keitistangon ja makkaranpaistotikun minä varmuuden vuoksi vuoleskelen valmiiksi jo Sodankylässä. Ei sitten turhaan tarvitse pysähtyä, kun juosta hilputan kohti Peltotunturia.

    Äänestä

NO ,ONPA SULLA HOPPU,ei kannata välittää kaikista puheista.

Äänestä
  • Yritän parhaani mukaan vältellä näitä ivalolaisia neitejä, rouvia tai muita naispuolisia otuksia. Järkeni ja kokemukseni sanoo, että tällainen tartuu nahkaan kuin Rapalan uistin ja irtipääsy on sitten vaivalloista. Ei millään pahalla. ;)))

    Äänestä

  • pitäkää hyvänänne kirjoitti:

    Yritän parhaani mukaan vältellä näitä ivalolaisia neitejä, rouvia tai muita naispuolisia otuksia. Järkeni ja kokemukseni sanoo, että tällainen tartuu nahkaan kuin Rapalan uistin ja irtipääsy on sitten vaivalloista. Ei millään pahalla. ;)))

    Hui, mitä kamalaa sulle on tehty? Minä en ainakaan ole syyllinen vaikka asunkin Ivalossa. Ehkei kannata yleistää tässäkään asiassa.

    Äänestä

  • Kilttityttö kirjoitti:

    Hui, mitä kamalaa sulle on tehty? Minä en ainakaan ole syyllinen vaikka asunkin Ivalossa. Ehkei kannata yleistää tässäkään asiassa.

    Käsketty harjaamaan hampaat. ;)

    Äänestä

  • pitäkää hyvänänne kirjoitti:

    Käsketty harjaamaan hampaat. ;)

    No siihen ei kuole.

    Äänestä

ja peskää ne haisevat pallinne, olkaa niin hyvät!

ja vaihtakaa alushousunne PÄIVITTÄIN, eikä kerran viikossa!

Ja peskää perseenne vedellä pyyhkimisen jälkeen, ettei hajut seuraa mukananne pitkin päivää!

Äänestä

Persvako, pallit ym. kriittiset paikat tulee pestyä kotioloissa joka päivä. Inarilaisille miehille voisin kyllä suositella samaa. Ei se asia tunnu olevan tosiaan kaikilla kunnossa. Eri asia on tietysti tuolla metsässä ja erityisesti näin syksyllä. Siellä ei välttämättä viitti pulahtaa järveen ihan joka päivä. Mut ei se oo tarkotuskaan siellä millekään hajustetulle pellelle haista. Eri asia on se, mikäli sieltä tullaan kylille, eikä siltikään peseydytä. Vois kyllä ne haisevat mettäkamppeet ainakin vaihtaa muihin asusteisiin. Mut eihän ne kaikki tajua, vaan niitä käytetään jopa juhlapäivinä?

Äänestä

Persvako,pallit ja kikkeli varsineen pitää pestä joka päivä!
Ja alushousut vaihtaa myös joka päivä.
Hampaat pestä aamulla ja illalla,jos syö sellaista ruokaa,että ruokaa tarttuu hampaanväleihin, voi sitten harjata nekin pois syömisen jälkeen!

MUTTA; Peskää ne vehkeenne miehet, on kamalaa, kun pesemättömät vehkeet haisee housujen läpi, haju on kuvottava!

Äänestä
  • Vuosikymmenien elämänkokemuksella sanon että kyllä merikalan löyhkä on etupäässä naissukupuolen ongelma.

    Äänestä

  • Nimenomaan, miehet jättää usein pallinsa ja kikkelinvarren pesemättä
    ja esinahkan, joka kerää venyvää sveitsinjuustoa ihopoimujen alle, kun pesua ei suoriteta päivittäin.
    HYI!
    Sellaisenko miehen kanssa pitäisi sitten harrastaa lähempää kanssakäymistä? Ei kiitos!
    Ja hampaat kuin viikon jätteet säilössä, hammaslankaa koskaan nähnytkään.

    Hei opetelkaa miehet oikeesti pesemään paikkanne, niin ehkä voisitte niitä naisiakin saada helpommin, kun on puhtaat paikat ja raikas suu!

    Äänestä

Peskää pallinne te inarilaiset miehet! Ja heti!

Äänestä

Ihailkaa Taksi-markon kauniita ja valkoisia hampaita ja ottakaa oppia, miten hampaat pidetään puhtaina, kauniina ja hyvinhoidettuina!

Äänestä
  • Kyllä haisee puhtaalle taksissa.

    Äänestä

HUH!

MUTTA; Peskää ne vehkeenne miehet, on kamalaa, kun pesemättömät vehkeet haisee housujen läpi, haju on kuvottava!

Äänestä
  • Mutta mutta: kokemuksesta tiedän että kuitenki naissukupuoli jo anatomiansa perusteella tarvis sitä pesua useammin. Kapakasta ku naisen kotia viet niin ei saunottamatta voi samaan sänkyyn ottaa.

    Äänestä

Miesten esinahkaan jää sellaisia hajuja,jotta oksennus tulee, jos sellaisen hajun haistaa!
Miehet siis, peskää myös esinahan alta juustot pois, niin on palkon parempi olo teillekin.

Äänestä

Mie pesin juuriharjalla.

Äänestä

Puhtasta pilluva halutaan.

Äänestä
  • paskan molokkua heilutat tuommonen törpöttäjä. Mene hyäihme pesulle. Jurskuttele teräsharjalla ja tesillä se kolovisi ja het paikalla.

    Äänestä

Nain paljaalla kun ei ollut kumia matkassa erästä ivalolaista naista tässä muutama vuosi sitten. Ei rouvaa haitannut yhtään että oma mies istui kapakassa samassa rakennuksessa ja samaan aikaan. Jotenkin säälin sitä miestä kun mentiin sen vaimon kanssa vielä samaan pöytään istumaan hiukan ennen valomerkkiä. Äijäriepu tarjosi minulle vielä paukun ja kiitteli vaimonsa naimisesta. Ilmeisesti olivat sopineet asiasta jo etukäteen ja miehellä ei ollut kykyä saattaa raskaaksi vaimoaan. Tiedä sitten miten kävi, saivatko pienokaisen.

Äänestä
  • Jo vain,tuli isopäinen ruma vauva.

    Äänestä

  • Ja haisee varmaan juustolle kuten sinäkin.

    Äänestä

Ilmeisesti sitten kävit itsekin täräyttämässä ja onnistuit siittämishommassa. Onneksi olkoon pienokaisesta, ei se ulkonäkö niin tärkeä asia ole.

Äänestä
  • Hävetkää puheitanne!!

    Äänestä

Monet naiset täällä ylä-Lapissa valittavat ettei heidän miehillään seiso muuta kuin silmät päässä. Tuntuu olevan lappalaisukoilla se ryyppääminen tärkeämpää kuin hygieniasta huolehtiminen ja vaimonsa tyydyttäminen. Onneksi etelän miehet auttavat puutteessa olevia vaimojanne hyvin usein. Menkääpä äijät katselemaan niitä poroja sinne tunturiin pariksi päiväksi...

Äänestä
  • Hah hah!Lapin naiset ei kattele etelän veteliä.

    Äänestä

  • Ei kai siinä mistään "kattelusta" olekaan kyse. Aika suoraa toimintaa se ol ainakin minullai ja pantiin oikein kunnolla heti hotellihuoneeseen päästyämme. Jos oma ukko ryyppää ja haisee niin kiva se on näin Lapin tytönkin saada tasokasta etelän reissumiestä. Ihanat muistot jäi, vieläkin poskia kuumottaa sitä muistellessa! :):):)

    Äänestä

Kyllä Lapin miesten pitäs lopettaa se pettäminen, mustasukkaisuus ja ottaa etelän varikselta mallia. Naiset kaipaa keskusteluja...

Äänestä
  • HUVILA-JA HUUSSI OHJELMA PITÄISI SAADA LAPPIIN OSAAVAT KAUNISTAA MAISEMAA JA VIIHTYVYYTTÄ!

    Äänestä

Mulla on kokemusta sekä lapinäijistä että etelän miehistä, kovin oli lapinäijillä surkeaa se sankytouhu eikä osalla edes pelanneet vehkeet.

Etelän miehet osaa pitkän ja taitavan rakastelun, varsinkin myyntimiehet!

Äänestä

Näin on! Haaveissa ootko vain mun...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Merja M. kirjoitti:

jotka haukutte täällä julkisesti ihmisiä sukupuolisesti poikkeavaksi.

Ette kestä komeista miehistä kehuja. Hävetkää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu