hanskat

7+13

Tarvitseeko linjamies hanskoja ja jos tarvitsee niin millaiset ja mistä saisi ostettua suht halvalla?

6

695

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ösdlmfgölm

      Ei tarvitse, mutta toiset haluavat käyttää koska ne suojelevat kuitenkin sormia jonkin verran. Usein linjamiesten hanskoissa on pehmusteita myös kämmenselän puolella, mutta näille tulee harvemmin käyttöä oikeasti. Jos kättään nimittäin teloo niin voimalla, että siihen kämmenselkään tarvitsee sentin pehmusteen, niin sitten on tekniikassa jo vikaa. Sen sijaan kämmenen puolen ja peukalon tyven pehmusteilla on ihan oikeasti käyttöäkin.

    • 9+1

      Kyllä ne hanskat on hyvät linjamiehelläkin esim goal line tilanteissa jossa saattaa siellä kasassa jäädä nakit kypärien tai harttareitten väliin.

    • 4+8

      Kannattaa hankkia sellaiset hanskat, jotka tukevat sormia. Käsillä iskettäessä sormet helposti vääntyvät. Ei niistä kämmenen pehmusteistakaan ole haittaa, en oikein ymmärrä millä oikealla tekniikalla käsillä iskemisestä saadaan pehmeää, kun sen ei pidä sellaista olla.

    • Joonas321

      Ei muurarikaan tarvii hanskoja jos on paksunahkainen kaveri. Eli riippuu ihmisestä. Toisinaan käytän hanskoja jos kädet/sormet on vääntynyt. Teippaus käsissä on kätevä ja sit vaikka hanskat niin ei helpolla väänny. Jos on hyvä tekniikka eikä tarvii niin rinta merkki niille. Se on mieltymys kysymys

      • Aukko1

        Mulla oli aikanaan nimenomaan modatut rapparin hanskat linjassa ;) Siihen aikaan ei kunnollisia saanut valmiina mistään eikä ois ollu vara ostaa vaikka olis saanutkin.


    • nappulaliiga

      Ei ole hanskan värillä ja merkillä mitään väliä, kunhan on helppo vetää käteen. Esim. sellaset nappulahansikkaat on hyvät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      100
      2603
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      98
      1616
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1505
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1226
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      20
      1002
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      963
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      43
      897
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      117
      876
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      803
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      736
    Aihe