Mistä "Durian hedelmä" karkkia

Eli mistä tota saa ? En löytänyt googlest
Maistuu kuulemma pahalt
157864
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

ekaa kertaa sain noista tänään kuulla kaverilta, sano että r-kioskilta saa.

Äänestä

Miltä r kioskilta

Äänestä

Helsingistä saa ainakin kaupasta vii-voan. Osoite hämeenkatu 3

Äänestä

Tampereella olin näkevinäni Tullintorin East asia martissa.

Äänestä
  • Joo ite kävin tänää tuolla Tullintorin kaupas....Siellä oli Durian hedelmästä tehtyjä sipsejä. En löytänyt karkkeina.

    Äänestä

Saaks niit tilattuu netist ku Kuopiosta on paha lähtee hesaan asti hakee karkkia :P

Äänestä

Siam housen sivuilt löytyy

Äänestä

Saako niitä Kuopiosta?

Äänestä

Niit saa shin shun kaupasta helsinkist

Äänestä
  • Mulla on näitä kasa 4 eri laatua ja paria muuta hirvitystä suoraan malesiasta
    Tuli ostettua aika paljon enemmän, kun riittää maistajia niin voin myydä pois.
    n. 60gr pussi erilaisia 2€ (helsinki) voin myös postittaa 2€

    yht otot [email protected]

    Äänestä

Siis karkkia maailman kauheimman makuisesta hedelmästä, joka on jopa kielletty joissain maissa? Miksi?

Äänestä
  • Sanovat, että haju on hirveä mutta maku hyvä. Ihan samaa voin kokemuksesta sanoa ruåtsalaisten surströmmingistä.

    Äänestä

Juuri äsken tuli pojan mukana duriam karkkeja Thaimaasta tuliaisina. Paperiin kääritty foliokääre, kova, vähän toffeemainen. Ei pahan hajuinen eikä pahan makuinen, vähän kuin vastaava "halpis" hedelmäkarkki.

Äänestä

Tuoksu:
Mädän sipulin, tärpätin ja sukkahien sekoitukseksi kuvailtu haju puskee läpi pakkausmateriaaleista ja tarttuu pintoihin.

Maku:
Durianin ystävät kehuvat makua kermaiseksi, pähkinäiseksi ja juustokakkuiseksi, häivähdyksellä alkoholia.

Kolme viikkoa vielä kun jaksaisi niin pääsee herkuttelemaan tätä herkkua suoraan puusta.

Äänestä

Tuskin hedelmää täältä saa koska ainakin Thaimaassa on laitonta kuljettaa lentokoneessa, ei edes ruumassa. Sakkoja tulee jos yrittää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


7+9=69 kirjoitti:

Eli mistä tota saa ? En löytänyt googlest
Maistuu kuulemma pahalt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu