Olen ulkomailla, eika taalla ole tomusokeria joten miten tekisin paalisen mokkapaloihin? Onko teilla ehdotuksia? Kiitos jo etukateen!
Mita tomusokerin tilalle? Apua kaivataan!
9
704
Vastaukset
- äiti leipoo
Katso esim. Kinuskikissan sivuilta ohjeita, alla oleva lainattu sieltä suoraan:
Suklaan laatu vaikuttaa kerman määrään.
Tumma suklaakuorrute:
130 g tummaa suklaata
1 dl kuohukermaa
Maitosuklaakuorrute:
130 g maitosuklaata
¾ dl kuohukermaa
Valkosuklaakuorrute:
200 g valkosuklaata
½ dl kuohukermaa - kokkariii
miksei kokoshiutaleita ?
- äiti leipoo
Kuorrutteen päälle voi laittaa mitä itse haluaa;siis kookoshiutaleita,nomparelleja
raastettua suklaata jne.....
- eiseniinvaikeaaole
Tietty voisi luopua jo viimeinkin uusavuttomuudesta ja laittaa huhmareeseen tavallista kidesokeria ja jauhaa se puuteriksi.
- hyvä tulee
tuorejuusto(philadelfia) ja sokeri.Päälle nonparelleja
- thaimaankaunisnainen
verta 69-vuotiaan miehen vaginasta ! allahu akbar
- 5+8
Missä päin maailmaa ei muka tomusokeria ole? Vaikeaa uskoa, todennäköisesti etsit väärällä nimellä.
Jos on palasokeria niin siitä saa jauhettua kyllä esim sauvasekoittimella pölysokeria taatusti. Maku jopa sama
- sokeripullat
http://www.youtube.com/watch?v=hAxeqNMqGCw
azúcar en polvo
сахарная пудра
du sucre en poudre
糖粉...
Kyllä näyttää joka kielellä löytyvän tomusokeria ja kuvahaku paljastaa että sitä valmistetaankin ties miten kummalliseen pakettiin. Saattaa toki olla ettei keskellä tyyntämertä löydy tai saharaa mutta ihmisten ilmoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2824751Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k502959Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78961