Hirmutalvi taas edessä?

Sitä odotellessa...
889
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Milloin Suomessa viimeksi olikaan ankara talvi?

1986 - 1987?

Äänestä
  • Itse arvostelisin talvien ankaruudet niiden lämpötilojen perusteella, mutta ihan sama: Kohta tulet esittämään, että runsasluminenkin talvi on "ankara".

    Merialueen ankara jäätalvi ei ole sama kuin ankara talvi. Ihan vain tiedoksi.

    Äänestä

Taalaksen putiikki lupaili taannoin lumettomia talvia. Moderniin tieteeseen kuuluu muuttuvaisuus ja joustavuus vallitsevien olosuhteitten mukaan, ja kommentointi on näin aina ajantasalla.

Äänestä

Alarmistin takki kääntyy priveesti kulloisenkin säätilan mukaan.
Milloin ökistään lumia takas, milloin on Siperian kylmyys päällänsä.

Äänestä

Viime talvikin oli ennätysleuto ja tulevasta talvesta tulee vielä leudompi.

Niin se ilmastonmuutos näkyy!!!

Äänestä
  • Ei ollut viime talvena kunnon pakkasia ja toukokuussa parin viikon helteet. Mitenkähän nuo vaikuttaa keskilämpötiloihin?

    Äänestä


Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Happipullo kirjoitti:

Sitä odotellessa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu