Oikeaa palstaa ei näy löytyvän, mutta mikä mahtaisi olla keskellä metsää (polun varressa) pystyssä oleva metallinen tanko, jonka päässä metallirengas? Noin 2-3metriä pitkä. Onko kyseessä rajapyykki kenties?
Metallirengas metsässä?
v293993
2
182
Vastaukset
- linjaratkaisu
Mahdollisesti on kyseessä vanha sähkolinjan paikka, ja rengas on pylvään
tukivaijerin kiinnityspiste.
Tuollainen löytyy täältäkinpäin, eli se metallirengas on muodostettu taivuttamalla
pyöröterästanko päästään silmukaksi.
En osaa sanoa miten se on ankkuroitu alapäästään maahan kiinni.- v293993
Tuo selitys saattaisi olla oikea kyllä. Muistaakseni siinä menee myös kapea hakattu väylä lähellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703169
- 622515
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942065- 551972
- 421604
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391188- 61103