Kebab pikaruoka...

hygieenikko....

Kun kebab paikka aukeaa ja se julmeton lihakimpale (5kg) pyörii siinä kebab gygrosgrillissä aamusta iltaan niin kauanko sen lihan kypsentämiseen on mennyt aika. Jos käy harvakseltaan asiakkaita niin onko se sama liha myös seuraavana päivänä pyörimässä siinä grillissä..

4

297

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Halvalla saa Halpaa.

      Ei se ole mikään lihakimpale! Leipomotuote, kaurapuuro pitoisuus pitäisi ilmoittaa pakkausmerkinnöissä. Naurattaa kun Äijät vetää mössöä naamaan joka venyy ja paukkuu ja luulee ihan oikeesti lihaksi. Ho Hoijaa!

      • EiKiitosta

        - Kansalaisaloite -

        Eläimiä teurastetaan monella tavalla, mutta eläimen elävänä teurastaminen on raakalaismaista. Kebab liha tehdään uskonnollisella teurastuksella.

        "Lakialoite uskonnollisten teurastuksien kieltämiseksi"

        https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1697


    • sfdgfhgvh

      Se on jauhelihasta tehty se köntti ja kypsänä laitettu pyörimään , jotta pysyy lämpimänä.

    • dieturkishe

      No ei tokikaan se köntti kypsä ole, raakaa jauhelihaa ja se kebab grilli todellakin sen kypsentää.
      Vartaasta leikataan kokoajan kypsä pinta pois ja ylijäämä laitetaan pakkaseen päivän päätteeksi.

      Nykyään hyvin valitettavasti 99% kebab vartaista tulee kaikille paikoille tukusta valmiina pakastevartaana. Lopputulos on pitkälti identtinen kaikkialla.
      90 luvulla vielä sai monestakin paikasta ihan itse siellä paikanpäällä tehdystä kebab vartaasta tehtyä kebabia ja maku oli huomattavasti parempi kun näiden tukkupakaste vartaiden nykyään kun maustaminenkin oli kokin omissa hyppysissä.

      Lihapitoisuushan kebabissa todellakin on parhaimmillaan lähes 100%, joten "Halvalla saa Halpaa" nimierkin trollausyritys on aika laimea.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      178
      2638
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2397
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      103
      1100
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      911
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      869
    6. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      229
      771
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      770
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      88
      749
    9. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      276
      747
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      698
    Aihe