Marinoidut maapähkinät

Matkoillani Kiinassa olen törmännyt ravintoloissa alkupaloina marinoituhin kurkunpaloihin ja maapähkinöihin. Onko kellään tietoa miten maapähkinöitä voi marinoida a la China? Olivat pehmeitä, kuitenkin puikoilla napsittavissa.
1376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos maapahkinoita ei ole paahdettu, ne ovat pehmeita. jos cashew-pahkinat ovat ruuan seassa, me saavan kosteuden ruuasta ja pehmenevat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


China peanut kirjoitti:

Matkoillani Kiinassa olen törmännyt ravintoloissa alkupaloina marinoituhin kurkunpaloihin ja maapähkinöihin. Onko kellään tietoa miten maapähkinöitä voi marinoida a la China? Olivat pehmeitä, kuitenkin puikoilla napsittavissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu